Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Вторник, 16 Апрель 2019 15:51

Кадетський пам’ятник в братній Молдові – від суворовців усього Світу!

Громадська Асоціація «Кадетське Братство» Молдови протягом невеликого терміну свого існування здолала шлях від маленької ініціативної групи випускників різних суворовських військових училищ і років випуску до повноцінної громадської  неурядової організації, що активно діє в галузі військово-патріотичного виховання молоді, підтримки ветеранів військової служби, зміцнення прямих зв’язків між народами різних країн методами народної дипломатії.

Після тривалої підготовчої роботи «Кадетське Братство» Молдови почало створення пам’ятника «Кадетам, суворовцям і нахімовцям, загиблим на полі брані, померлим від ран і хвороб, що віддали душу за Віру та Вітчизну». Слід зазначити, що Асоціація йшла до цього кілька років: отримувала необхідні дозволи на зведення монументу, що передбачало не тільки подолання бюрократичних завад, а й подолання деяких політичних упереджень чиновників-невігласів.

Наприкінці минулого року за участі «Кадетського Братства» Молдови було проведено освячення місця закладання  майбутнього пам’ятника. Розроблено ескіз, робочий проект, йдуть будівельні роботи.

Станом на початок 2019 року кадетами вже зібрано 144 000 карбованців (2 208 $ США). До речі, більшість коштів надійшла саме від київських суворовців. Пам’ятник «Кадетам, суворовцям і нахімовцям, загиблим на полі брані, померлим від ран і хвороб, що віддали душу за Віру та Вітчизну» будується, як то кажуть, усім кадетським Світом. У різні часи земля Молдови була ареною війн за свободу нашої Батьківщини, тут загинуло багато кадет й українського походження, випускників Київського, Полтавського, Сумського кадетських корпусів. Багато хлопців з Молдови навчалися в Київському суворовському військовому училищі – найближчому до цієї колишньої радянської республіки. Серед них є ті, що воювали в Афганістані, як, до речі, й голова Громадської Асоціації «Кадетське Братство» Молдови випускник Київського СВУ 1973 року полковник запасу Сергій Федорович Назаренко.

Відкриття пам’ятника «Кадетам, суворовцям і нахімовцям, загиблим на полі брані, померлим від ран і хвороб, що віддали душу за Віру та Вітчизну» в Кишиневі планується під час проведення Міжнародної конференції «Історичний спадок О.В. Суворова до 230-річча битв під Римником і Фокшанами» в місті Кишиневі (Республіка Молдова) з 18 до 21 липня 2019 року.

Організаторам зведення пам’ятника потрібні кошти! Вони звертаються до усіх суворовців, кадет, військових ліцеїстів з проханням про підтримку. Перерахувати кошти можна у будь-якій платіжній системі (Юнистрім, Вестерн Юніон, Ріа і т.і.).  Отримувач  Nazarenco Serghei,   Молдова, тел.+37369104207. Отже, дорогі друзі, зв’язуйтесь з Сергієм Федоровичем Назаренком (Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.) та перераховуйте кошти на цю святу справу. Він також надасть необхідну інформацію усім, хто хоче взяти участь у  Міжнародній конференції «Історичний спадок О.В. Суворова до 230-річча битв під Римником і Фокшанами» в місті Кишиневі з 18 до 21 липня 2019 року.

Кадетському пам’ятнику в Молдові бути!

 

Прочитано 229 раз Последнее изменение Вторник, 16 Апрель 2019 16:35