Вторник, 29 Март 2016 11:49

Діти з Луганської области в столиці України

З 5 по 15 січня в Києві на запрошення та за матеріальної підтримки партнера Всеукраїнської асоціації "Кадетська співдружніст" ГО «Громадянський Корпус» перебувала група з 33 дітей з Луганщини в супроводі пенсіонера системи МВС в Луганській області, волонтера Олени Леонідівни. Метою цієї гуманітарної акції було надання психологічної допомоги дітям, серед яких були ті, що втратили батьків та родичів під час бойових дій в зоні АТО, ознайомлення їх з культурною спадщиною, громадським та релігійним життям столиці, а також представлення ними самодіяльних різдвяних і новорічних вистав та малюнків в релігійних закладах та шпиталях Києва для поранених воїнів.

До складу групи увійшли діти з Лисичанська, Рубіжного, Сєверодонецька, Кремінної, а також діти переселенців з Луганська, які нині мешкають в Сєверодонецьку і Старобельську, та з Первомайська, які нині проживають у Гірському.

Діти відвідали Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру, Свято-Вознесенський Флорівський монастир, Андріївську церков, Свято-Володимирський Патріарший кафедральний собор, Кафедральний собор Святого апостола Андрія Первозванного, Майдан Незалежності, місце майбутнього Меморіалу пам'яті Небесної Сотні, Музей історії Великої Вітчизняної війни,  Національний музей «Чорнобиль», Національну оперу України, Український центр народної культури «Музей Івана Гончара», Київський академічний театр ляльок, Водно-інформаційний центр та інші заклади.

За спияння Асоціації "Кадетська співдружність" діти відвідали Київський військовий ліцей імені Івана Богуна та Головний військовий клінічний госпіталь.

Завітавши до Київського військового ліцею ім. І.Богуна вони радо спілкувалися зі своїми однолітками – вихованцями, ознайомились з умовами їх життя і навчання, історією та традиціями закладу.

До Головного військового госпіталю діти, більшість з яких відвідують недільні школи і щодня моляться за мир на рідній землі, завітали, щоб підтримати поранених бійців із зони АТО. Кожен з них підготував малюнок та різдвяного янгола з світлими побажаннями героям щастя, здоров'я і перемоги в Новому році. Гірляндами з цукерок вони прикрасили там новорічну ялинку аби принести частинку свята та родинного тепла українським захисникам. Діти з Луганщини побачили справжніх героїв, в багатьох на очах були сльози. Навіть дорослі ледь стримувалися, щоб не заплакати.

Григорій Петрович, боєць батальйону «Айдар», механік-водій танка, який втратив око на полі бою і переніс дві операції, говорить: «Таким візитам діток, бійці дуже раді, адже спілкування з ними неабияк підтримує їх та лікує рани».

Поранений боєць батальйону «Айдар» Григорій Кузнєцов поділився своїми враженнями від візиту маленьких колядників: «Дуже приємно. Дітки підходили плакали, обіймали. Аж за душу бере!».

Ця благодійна акція є дійовим засобом людського єднання та народної дипломатії, наближуючи такий усіма довгоочікуваний мир, що, як ми сподіваємось, незабаром запанує в Україні.

 

Прочитано 1287 раз Последнее изменение Среда, 30 Март 2016 06:19

Галерея изображений