Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Пятница, 13 Октябрь 2017 01:30

«Кадетський клуб» на землі Чернігова – українській кузні підкорювачів Всесвіту

Сіверський край зустрів «Кадетський клуб» мальовничими краєвидами, особливим осіннім затишком, щирою гостинністю. Відвідання Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою було головним пунктом програми. Місцеві кадети-випускники та гості з Києва ознайомились з навчальною базою, подивились інформаційні стенди та аудиторії, облаштовані за провідними сучасними стандартами. Фактично вся будівля ліцею перетворена на музей авіації та космонавтики. Можна уявити, з яким захопленням тут навчаються хлопці – майбутні підкорювачі неба.

Будь-який кадетський навчальний заклад – це диво! Не в кожній країні існують військові ліцеї, де неповнолітні юнаки живуть за суворими військовими статутами, дають урочисту обіцянку на вірність Батьківщині, навчаються володіти справжньою зброєю…

В цьому сенсі Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою – це диво подвійне. Адже тут п’ятнадцятирічні хлопці готуються стати… космонавтами. Так-так! Тут усе дихає романтикою неба й космосу.

Варто лише сказати, що саме  тут  навчався перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк та ще 12 його випускників підкорювали  космос. Так, випускник 1972 року Соловйов  Анатолій Якович 5 раз побував у космосі, в тому числі на  американському космічному кораблі типу «Шатл», 16 разів виходив у відкритий космос, а його рекорд перебування у відкритому космосі – 82 години – навряд чи буде подолано найближчим часом. Випускник 1966 року Романенко Юрій Вікторович тричі побував у космосі. Його син Роман, випускник цього ж училища пішов по його стопам і перший політ здійснив у 2009 році.

 Символічним  було й те, що саме 12 квітня 2011 року, під час закладення Алеї  за участю членів Ради Асоціації «Кадетська співдружність» в день річниці ліцею та Всесвітнього дня космонавтики, він вдруге був у космосі.

Для авіаційного військового навчального закладу збереження традицій – це найважливіший чинник громадянського та патріотичного виховання, військово-професійного становлення. Адже льотчики завжди вважалися особливою кастою. Саме це втілює в життя начальник ліцею полковник Микола Васильович Шпак. І робить він та його педагогічний колектив це творче й з натхнення, аби вихованці ліцею відчували гордість за славетне ім’я чернігівського ліцеїста та блакитні погони.

Члени «Кадетського клубу» із задоволенням відчули атмосферу цих «намолених» стін, налаштованість ліцеїстів на великі звершення та бажання гідно продовжувати традиції своїх попередників. На згадку про зустріч подарували їм ікону Божої Матері «Благодатне Небо» і акафіст «Прибавлення розуму», привезені з Києво-Печерської лаври, нагадуючи про те, що саме сумлінне навчання є зараз головним державним завданням для них.

На завершення візиту Президент Всеукраїнської асоціації «Кадетська співдружність» Роман Солодкий та начальник ліцею Микола Шпак підписали Договір про співробітництво між громадською організацією та навчальним закладом.

У цей день «Кадетський клуб» виконав ще одну почесну та приємну місію – нагородив нашого чернігівського побратима полковника запасу Сергія Бачуріна відзнакою Асоціації – медаллю «Сильному духом». Сергій Миколайович – давній активіст кадетського руху, учасник бойових дій на Сході. Він був щиро зворушений, не дивлячись на те, що в нього чимало бойових нагород. Саме кадетська відзнака нагадала Сергію про те, що шлях служіння Батьківщині він обрав ще у дитинстві.

... Чернігівський «Кадетський клуб» залишив впевненість, що наша справа набуває потужності. Кадети гуртуються навколо своїх ідеалів, зберігають традиції та планують багато корисних справ. А головне – разом нам добре та є відчуття захищеності, єдиної родини, де можна отримати підтримку й допомогу.

Керівник Чернігівського підрозділу «Кадетського клубу» та Асоціації «Кадетська співдружність» Аверченко Сергій Миколайович  - (050) 465 50 90

Також радимо переглянути це відео - епізод з фільму "Військовий ліцей" київської кіностудії "Київначфільм", знятого на базі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичної підготовкою ще у 1994 році за безпосередньої участі Почесного президента ВГО "Кадетська співдружність" полковника запасу В. І. Яцини.

Повну версію цього кіношедевра можна переглянути тут.

Прочитано 408 раз Последнее изменение Понедельник, 13 Ноябрь 2017 02:31