Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Пятница, 01 Декабрь 2017 11:19

Вірні кадетським традиціям

24 листопада – свята для нас дата. Саме в цей день у далекому 1943 році нашому рідному Київському суворовському військовому училищі, а нині Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна, було вручено Бойовий Прапор.

Ще заздалегідь кадети різних поколінь починають передзвонюватись, домовлятися про зустріч у рідних стінах. Багато хто приїжджає з далеких кінців України й Світу. Адже юність у погонах залишила зворушливі спогади, що допомагають триматися усе життя, рішуче долати життєві перешкоди, без коливань виконувати службові обов’язки, на якому б посту не доводилось служити, більш за все цінувати дружбу та вірність.

Ще на підході до КПП зустрічаєш групки кадет різних випусків. Тут і зовсім молоді хлопці – покоління тридцятирічних. Це вже богунівці 90-х і так званих «нульових», яким теж є що згадати, чим поділитися з друзями. Дехто з «юнаків» вже має полковничі погони, бойові нагороди! Приємно розуміти, що нас усіх – від «п’ятдесятників» до кадет двадцять першого століття – об’єднує спільна Alma Mater, одні й ті ж стіни та до щему знайомий скрип паркету під ногами.

Але першими завжди приходять ветерани – наші рідні «діди», що одягли суворовську форму у післявоєнні сорокові та п’ятдесяті. Вони вже тут, біля дверей музею. Хоч раз на рік побачити свою святиню – Бойовий Прапор – це для них не просто радість, а додаткові десятки років активного життя. Приємно дивитись на те, як вони стають стрункими, підтягнутими, молодими: хоч зараз одягай на них штани з лампасами!

Це золотий медаліст, колишній старший віце-сержант Борис Петрович Креденцер, золотий медаліст, колишній старший віце-сержант Людвіг Микитович Коваленко, відомий в Світі митець анімаційного кіно, колишній суворовець Володимир Костянтинович Гайдай, активний учасник ветеранського кадетського руху Сергій Петрович Виборненко. Усі вони закінчили Київське суворовське училище у 1955-56 роках. Інші були тоді навчальні програми, інша ідеологія, але система кадетського виховання була такою, як і у дев’ятнадцятому столітті, такою, якою вона залишається й зараз у багатьох ліцеях з посиленою військово-фізичною підготовкою України.

Були й зовсім «юні», у порівнянні з ветеранами. Випускників 1969 року зібрав відомий український миротворець, що брав участь у подіях в Хорватії, командувач сектору "Північ" генерал-майор Сергій Мокренець.
З Одеси приїхав випускник 3 рота, 3 Взводу 1972 року, перший командир бригади надводних кораблів ВМСУ, капітан 1 рангу запасу Ярослав Федорішин.

Кого тільки не зустрінеш у нашому музеї у цей день! Кадети приходять з родинами. Для наших бойових подруг, батьків, наших дітей та онуків – це теж святе місто. Наш побратим, член Ради ВГО «Асоціація «Кадетська співдружність», випускник 1970 року Юрій Полуектов прийшов з донькою Настею, яка з цікавістю розглядала світлини суворовця Юрка в музейному фотоальбомі. Один з випускників 90-х Роман Машовець привів двох синів. У розмові з ним з’ясувалося, що його батько, Василь Машовець – випускник Київського суворовського училища 1970 року. Ось така родинна естафета поколінь: від суворовців 70-х до богунівців 90-х!

Не всі кадети, на жаль, знають, що в нашому рідному училищі існує домова церква. Вона знаходиться на першому поверсі лівого крила будівлі у розташуванні оркестру. 24 листопада тут відбувся молебень за усіх померлих та загиблих кадет. Відслужив його священик отець В’ячеслав – теж суворовець, випускник третьої роти 1982 року. Тепло й радісно було на душі після відвідання кадетської церкви. Та, слід визнати, не зовсім звично… Усім православним кадетам нагадаю, що богослужіння в нашій церкві відбувається кожної неділі о 8:00. Повірте, тут чудова атмосфера. А сусідство з репетиційною залою оркестру додає певного колориту: віра й мистецтво поруч.

О 15:00 в актовому залі розпочалися урочисті збори. На заході були присутні командування ліцею, педагогічний склад, вихованці ліцею. Серед почесних гостей – Перший заступник Секретаря РНБО генерал-полковник Коваль Михайло Володимирович, екс-командувач військами Протиповітряної оборони України, колишній перший заступник Міністра оборони України, генерал-полковник Стеценко Олександр Олексійович – нині заступник генерального директора Державного концерну "Укроборонпром".

Були зачитані численні привітання, вручені подяки та нагороди офіцерам, вчителям, працівникам ліцею та кращим ліцеїстам.

Від імені ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» виступив старший офіцер загального відділу Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України, випускник КВЛ ім. І. Богуна 1994 року полковник Данилов Микола Володимирович. Він зачитав перед богунівцями та вручив начальнику ліцею Герою України генерал-майору Гордійчуку Ігорю Володимировичу Привітання від Начальника Генерального штабу Збройних сил України генерала армії Муженка Віктора Миколайовича.

Далі слово для привітання було надано начальнику цивільно-військового співробітництва військ оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України полковнику Бородавко  Дмитру Станіславовичу, випускнику 1 взводу 4 роти КВЛ ім. І. Богуна 1993 року, члену ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність». Він зачитав Наказ командувача військ оперативного командування «Північ» генерал-майора В. А. Кравченка про нагородження пам’ятною відзнакою «ЗА СЛУЖБУ ДЕРЖАВІ» з формулюванням «за вагомий особистий внесок у справу захисту Батьківщини, відданість українському народові, активну громадянську позицію, проявлений патріотизм та професіоналізм у справі національно-патріотичного виховання молоді, підтримання бойового духу захисників державного суверенітету та територіальної цілісності України»:

Віктора Івановича Яцини, Почесного президента ВГО «Асоціація «Кадетська співдружність», полковника запасу;

Ігоря Григоровича Глови, члена Ради «Асоціація «Кадетська співдружність», полковника запасу, учасника АТО;

Віталія Олексійовича Адаменка, члена Ради «Асоціація «Кадетська співдружність», учасника АТО.

Для нас це було великою честю. Ми були щиро раді за наших побратимів. Особливо цінним було те, що наказ було зачитано у рідних стінах, перед юними кадетами. Відверто кажучи, ми сприйняли цю нагороду, як відзнаку внеску усіх багатьох тисяч членів ВГО «Асоціація «Кадетська співдружність» в зміцнення сили та авторитету Держави, виховання її молодих захисників.

Ввечері кадети-випускники зібралися біля пам’ятника «Кадетам, суворовцям, військовим ліцеїстам загиблим на полі брані, померлим від ран та хвороб і тим, що віддали душу свою за Віру та Батьківщину» (Солом’янський парк), де відбувся короткий мітинг, після якого ми продовжили наше неформальне спілкування у «Солом’янській броварні». Дмитро Бородавко вже у неформальній атмосфері вручив почесну Грамоту від командування військ оперативного командування «Північ» президенту ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» Роману Солодкому. Приємно, що тут без попередньої домовленості зібралися випускники різних поколінь. Майже усе приміщення було заповнене кадетами. Великий смачний торт з профілем найвеличнішого полководця усіх часів, духовного батька кадет Олександра Васильовича Суворова став приємним сюрпризом та головною домінантою святкового столу. Дехто з випускників різних поколінь познайомився один з одним саме в цей вечір. Отже, будемо вважати, що традиція зустрічатися 24 листопада саме у «Солом’янській броварні» тепер стане правилом для усіх випускників кадетських навчальних закладів.

Цей день запам’ятається нам надовго, адже ми ще раз доторкнулися до спогадів дитинства, відчули себе в єдиному строю братів-кадет.

 

Прочитано 897 раз Последнее изменение Суббота, 02 Декабрь 2017 20:26