Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Среда, 31 Январь 2018 06:31

Офіцерська «ЧЕСТЬ» полковника Валерія Забарського

Наприкінці січня делегація ВГО «Асоціація «Кадетська співдружність» відвідала Білу Церкву, де було підписано Договір про співробітництво з громадською організацією Клуб офіцерів «ЧЕСТЬ», засновником та керівником якої є справжній подвижник патріотичного офіцерського руху та кадетської освіти полковник запасу Валерій Забарський.

«Кадетську співдружність» представляли президент Асоціації Роман Солодкий, виконавчий директор Євген Смушков, член Ради Асоціації Віталій Адаменко та активіст нашої організації Михайло Мироненко.

Ми вже не перший рік плідно співпрацюємо з білоцерківським клубом офіцерів «ЧЕСТЬ», із задоволенням відвідуємо заходи, на які нас запрошують однодумці, зокрема  Дні кадета, що відбуваються в Білій Церкві та Узині. Але так сталося, що наше співробітництво не було формально закріплено документом, який би допомагав нам координувати зусилля у просуванні кадетської освіти в Україні, збереженні та примноженні традицій, спільному вирішенні проблемних питань. Тепер наші стосунки стали, так би мовити, офіційними.

Але це, звичайно, не головне. Зустріч стала чудовою нагодою «звірити годинники», обмінятися досвідом, відчути себе в оточенні соратників-однодумців. Член ради ВГО «Асоціація «Кадетська співдружність» Віталій Адаменко вручив голові Ради клубу офіцерів «ЧЕСТЬ» полковнику Валерію Забарському ікону Архистратига Михаїла на ознаку того, що ми започаткували по-істині святу справу.

Громадська організація клуб офіцерів «ЧЕСТЬ» була заснована ще у 1994 році. Її гасло – «Маю честь!». І цим усе сказане. Ідеологія клубу поза політикою, що цілком природно. Адже офіцери служать не партіям, а Державі. За більш ніж двадцять років існування клуб «ЧЕСТЬ» зробив безліч корисних справ для соціального захисту захисників Батьківщини, їхнього духовного збагачення, покращення побутових умов, залучення до спорту та культурного дозвілля.

Але ж головним своїм надбанням полковник Валерій Забарський та його однодумці вважають створення у 2004 році на базі Білоцерківської міської гімназії № 2 кадетських класів, а згодом у 2011 році – військово-авіаційного взводу в гімназії м. Узин. Тепер ці навчальні заклади організаційно об’єднані в Білоцерківський військово-гімназичний корпус в рамках клубу офіцерів «ЧЕСТЬ».

Про високий рівень військово-патріотичного виховання та військової професійної орієнтації білоцерківських кадет свідчить те, що вони з задоволенням продовжують навчання у Київському військовому ліцеї ім. І. Богуна та вищих військових навчальних закладах України. Зокрема випускник Узинського військово-авіаційного взводу Денис Зубков, що зараз успішно навчається в 1-й роті КВЛ ім. І. Богуна. Він часто приїжджає в рідний Узин та від душі висловлює вдячність полковнику Валерію Забарському, директору гімназії  Тетяні Щербань та своєму офіцеру-вихователю підполковнику Олександру Войтенко. Багата кількість випускників вже стала офіцерами. Чимало серед них і учасників АТО.

…Після підписання Договору про співробітництво Валерієм Забарським та Романом Солодким членів ВГО «Асоціація «Кадетська співдружність» запросили до Білоцерківської міської гімназії № 2, де гостей ознайомили з більш ніж віковою історією навчального закладу. Звичайно ж, у центрі уваги були саме кадетські класи, та усе, що пов’язане з традиціями кадетського виховання.

Також програма візиту передбачала відвідання Військового храму преподобного Іллі Муромця чудотворця Печерського на території білоцерківського військового госпіталю. Храм було збудовано за ініціативи Клубу офіцерів «ЧЕСТЬ» на кошти громади та з благословення Митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина  –  Голови Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України. До речі, Владико Августин теж є членом клубу офіцерів «ЧЕСТЬ». З початком АТО він багато місяців проводить у зоні бойових дій, де своїм пастирським словом і молитвою допомагає нашим бійцям. Архієпископ Августин бере активну участь у справі кадетського виховання, вчить майбутніх захисників Вітчизни любити рідну землю, молитися за неї та служити сумлінно й самовіддано.

…Ще одним приємним моментом білоцерківського візиту було те, що члени ВГО «Асоціація «Кадетська співдружність» зустріли серед членів клубу офіцерів «ЧЕСТЬ» своїх побратимів. Це випускники Київського суворовського військового училища 1986 року Андрій Лентюгов та 1985 року – Олег Петренко, який, до речі, зараз працює офіцером-вихователем у військово-гімназичному корпусі.

Користуючись нагодою, висловлюєму щиру вдячність усім членам клубу  офіцерів «ЧЕСТЬ» й зокрема полковнику Валерію Забарському за теплий прийом. 

Ми впевнені, що між ВГО «Асоціація «Кадетська співдружність» та клубом офіцерів «ЧЕСТЬ» відтепер почнеться нова сторінка плідної співпраці на благо нашої України та справи виховання її еліти – майбутніх захисників. 

 

 

Прочитано 654 раз Последнее изменение Среда, 31 Январь 2018 08:50

Галерея изображений