Четверг, 19 Апрель 2018 22:35

Вітаємо нашого побритима з ювілеєм!

Сьогодні виповнюється 60 років нашому побратиму Олександру Кривенку!

ВГО "Всеукраїнська асоціація "Кадетська співдружність" від щирого серця вітає Олександра з ювілеєм. Ми вдячні йому за те, що він, не дивлячись на високу посаду та пов'язаний з цим брак часу, завжди намагається брати участь у заходах, що відбуваються в рідних стінах Київського суворовського військового училища - Київського військового ліцею ім. І. Богуна, підтримує юних кадет, залюбки спілкується з випускниками різних років.

Олександре! Кадетського тобі зоров'я, сімейного затишку, щастя та подальших успіхів у службі на благо нашої Батьківщини!

Зараз генерал-лейтенант Олександр Кривенко - Перший заступник командувача Національної гвардії України - начальник штабу.

Ось кілька рис його біографії.

Народився: 20 квітня 1958 року в с. Глинськ Світловодського району Кіровоградської області.

З 1973 по 1975 рік навчався в Київському суворовському військовому училищі. Командир роти – Бровкін О.Д., офіцер вихователь – Крюков В.І.

«Суворовське училище стало моїм першим життєвим випробуванням і першою школою самостійного життя. Спочатку навчатись було дуже важко, хоча 8 класів сільської школи закінчив на відмінно – вимоги в СВУ були настільки високі, що бувало приходилося вставати о 4-5 ранку щоб дошліфувати окремі теми. Училище дало розуміння необхідності системного підходу до вирішення існуючих проблем, розуміння того, що тільки особистою підготовленістю можливо зробити військову кар’єру. Училище заклало почуття персональної відповідальності за те, що з тобою трапляється.

Я більше ніде не зустрічав кращої організації навчального процесу, ніж у Київському СВУ.

Всіма своїми досягненнями у військовій службі я зобов’язаний офіцерам і викладачам Київського СВУ. Сподіваюсь, що колектив училища і в подальшому буде готувати гідних громадян своєї держави»

У 1979 році закінчив Омське вище загальновійськове командне училище із золотою медаллю.

Проходив службу у Збройних силах СРСР, Національній гвардії України.

З 1998 року проходить службу у внутрішніх військах.

У 1999 році закінчив Національну академію внутрішніх справ України з відзнакою.

Пройшов шлях від командира взводу до заступника командувача внутрішніх військ МВС України.

У червні 2012 року призначений заступником начальника Головного управління - командувача внутрішніх військ - начальником штабу.18 квітня 2014 року Указом Президента України, призначено першим заступником командувача Національної гвардії України.

23 серпня 2014 року присвоєно військове звання генерал-лейтенанта.

Кандидат юридичних наук, доцент.  Є автором багатьох публікацій та навчальних посібників, Заслужений юрист Україні.

Відзначений державними нагородами:

медаль "За бойові заслуги"; медаль "За бездоганну службу" ІІІ ст.;орден "Богдана Хмельницького" ІІІ ст.

Відзнаки МВС України:

"За відзнаку у службі" ІІ та І ст.; "Почесний знак МВС України"; хрест Пошани "За розбудову та становлення внутрішніх військ МВС України"; "Закон і честь"; "За безпеку народу" ІІ ст.; "Вогнепальна зброя".

"Почесна відзнака Апарату Ради національної безпеки і оборони України" ІІІ ст.

Командувач сухопутних сил США у Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес високо оцінив професіоналізм військового керівництва України.

"Головний актив будь-якого війська – це професійне керівництво. Я вражений рівнем професійності генерала Кривенка", – сказав він під час брифінгу у Києві.

– "Він продемонстрував, що робить для себе висновки з сучасних бойових дій на Сході України. Не дивлячись на те, що члени незаконних збройних формувань отримають стільки багато озброєння з Росії, українські військові здатні їх зупиняти. Це свідчить про мужність і талант українських керівників і солдат".

Текст підготував Віктор Яцина, почесний президент ВГО "Всеукраїнська асоціація "Кадетська співдружність", полковник запасу.

 

Прочитано 1169 раз Последнее изменение Четверг, 19 Апрель 2018 23:19