Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Вторник, 01 Май 2018 09:18

Чернігівському ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою – чверть віку!

Дивишся на цифру 25 – і очам не віриш! Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою – майже ровесник нашої незалежності. В далекі дев’яності завдяки зусиллям людей небайдужих, справжніх ентузіастів-педагогів, офіцерів честі та обов’язку у стінах славетного Чернігівського вищого авіаційного училища льотчиків вдалося зберегти військовий навчальний заклад.

Один з таких офіцерів – нинішній начальник ліцею полковник Микола Васильович Шпак, людина, закохана у свою справу, справжній суворий та справедливий батько для понад трьохсот ліцеїстів. 20 квітня він був гостинним господарем святкових заходів.

Фактично це було свято усього Чернігова, яке зібрало на центральній Красній площі міста більше півтисячі людей та почалося урочистим шикуванням ліцеїстів.

Викладачів, офіцерів, вихованців, їхніх батьків, випускників ліцею привітав голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч. З вітальними словами також виступили голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко.

Серед почесних гостей був військовий комісар Чернігівського обласного військового комісаріату полковник Олександр Криворучко, наш побратим-кадет, випускник 3-го взводу 2-ї роти Київського суворовського військового училища. Також ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» представляв  Начальник цивільно-військового співробітництва військ оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Дмитро Бородавко, випускник 1-го взводу 4-ї роти Київського військового ліцею ім. І. Богуна, учасник АТО.

А очолював делегацію ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» її Президент Роман Солодкий, якому допомагав виконавчий директор асоціації Євген Смушков. До речі, під час дружнього спілкування на Красній площі Олександр Криворучко, Євген Смушков та Роман Солодкий – побратими-кадети – з’ясували, що усі троє у різні роки навчалися саме у 3-му взводі 2-ї роти Київського СВУ в одного офіцера-вихователя майора Валерія Романова. Згадали, на жаль, нині вже покійного Валерія Інокентійовича добрими словами…

Після проходження ліцеїстів урочистим маршем, святкові заходи передислокувалися до стін ліцею. Тут тривалі теплі промови та нагородження.

Президент ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» Роман  Солодкий зачитав Наказ про нагородження начальника Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «за вагомий особистий внесок у справу захисту Батьківщини, відданість українському народові, активну громадянську позицію, проявлений педагогічний талант та професіоналізм у справі національно-патріотичного виховання майбутніх захисників Вітчизни, а також за сталі успіхи ліцеїстів у загальноосвітній, військовій, фізичній підготовці та з нагоди 25-річча навчального закладу» відзнакою «ЗА СЛУЖБУ ДЕРЖАВІ» та вручив Миколі Васильовичу нагороду.

Полковник Дмитро Бородавко зачитав витяг з Наказу начальника Чернігівського гарнізону про нагородження почесними грамотами вчителів та офіцерів ліцею.

Не залишилися без святкових сюрпризів і ми. Начальник ліцею полковник Микола Шпак вручив ювілейні медалі «25 років Чернігівському ліцею з ПВФП» Почесному президенту ВГО «Кадетська співдружність» полковнику запасу Віктору Яцині та нині діючому Президенту нашої асоціації Роману Солодкому.

Ми вважаємо ці нагороди високою оцінкою нашої… любові до справи кадетського виховання. Адже тільки з таким почуттям можливо віддавати сили й час юнакам, присвятившим життя служінню Батьківщині з дитинства.

З ювілеєм тебе – Чернігівській ліцей! Бажаємо усім кадетам, офіцерам, вчителям, співробітникам начального закладу міцного здоров’я, щастя, успіхів та ВЕЛИКОГО ЧИСТОГО НЕБА! Адже це єдиний в Україні авіаційний ліцей – кузня майбутніх льотчиків та космонавтів!

 

Прочитано 304 раз Последнее изменение Вторник, 01 Май 2018 20:06