Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Суббота, 02 Июнь 2018 11:28

Традиційне Свято кадета в Білій Церкві

У травневі дні традиційним для Білої Церкви стало Свято кадета – підсумки навчального року, отримання нових військових звань та погонів, вручення відзнак за успіхи у навчанні, дисципліні та старанності. Протягом року вихованці кадетських класів гімназії займалися гартуванням духу – проводили заняття з плавання, фехтування, баскетболу, стрільби з малокаліберної гвинтівки, їзда верхи.

19 травня на майданчику біля Парку Слави кадети гімназії №2  Білої Церкви та кадети авіаційного взводу гімназії міста Узин продемонстрували стройову виправку, вправи зі зброєю, виконання бойових прийомів. Батьки та молодші кадети із захватом спостерігали, як із честю та гідністю демонстрували прийоми стройової підготовки різних груп кадет, зокрема, знаменного взводу та взводу барабанщиць Білоцерківської гімназії №2.

Керівник гімназії А. Плєшаков, голова ради Клубу офіцерів «Честь» В. Забарський вручили погони гімназистам, що перейшли у наступний клас; за гідне навчання та спортивні перемоги оголосили подяки окремим учням, а також – батькам за гідне виховання та активну участь у житті гімназії. Приємну новину про вагому підтримку на рівні району авіаційному взводу гімназії міста Узин оголосив у своєму вітальному слові голова Білоцерківської РДА В. Гринчук.

Заступник начальника Білоцерківського корпусу полковник А. Демид розповів, що випускників цього року 26 учнів, а загалом навчаються 191 кадет і одна дівчинка-кадетка.

«Особливість цього свята кадет – у нас в гостях наші випускники, військові ліцеїсти. Цього року ми отримали карабіни СКС, проводили на святі вправи зі зброєю», – розповідає офіцер.

Дійсно, викладачі, офіцери-вихователі не один рік вкладали душу та знання в справу виховання гімназистів у кращих військових традиціях. Отже, на Святі кадета традиційно присутні – випускники, теперішні студенти навчальних закладів вищої освіти військового профілю та молоді офіцери.

Зокрема, серед присутніх у строю випускників закладу - ліцеїст 1-го курсу Київського військового ліцею ім. І.Богуна Денис Поліщук, який пишається тим, що був випускником-кадетом. Студент 3-курсник військового інституту, який має спеціалізацію «комп’ютерні науки», Володимир Устименко запевняє, що через кілька років із гідністю служитиме «там, куди Батьківщина направить».

Урочистим маршем та кадетським гімном завершилася офіційна частина свята, а згодом – і святкові фотографування молодших кадет з тими дорослими випускниками-офіцерами, хто для них наразі є життєвим та військовим прикладом.

Частиною свята вже вкотре щорічно стають і підсумкові заняття верхи, і змагання у кінно-спортивному клубі «Тандем». Цього року було відзначено кадет: А. Шестопалову, Т. Мамаєва, А. Вакурову. А також, звичайно, був і традиційний куліш, у приготуванні якого у польових умовах беруть участь кадети.

Наталія Вереснева

Відео про подію можно переглянути тут

 

Прочитано 308 раз Последнее изменение Суббота, 02 Июнь 2018 12:06

Галерея изображений