Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Воскресенье, 03 Июнь 2018 00:52

Сумському КАДЕТСЬКОМУ КОРПУСУ – 10 років!

9 червня о 10:00 відбудеться церемонія випуску з Сумського державного ліцею-інтернату «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка. Ми з великою радістю відвідаємо цю подію та привітаємо кадет та колектив, який вже став для нас рідним.

У березні цього року навчальний заклад відсвяткував 10 років соєї нової історії..

Є події, які за своїм виміром значно перевищують їхнє сьогоденне бачення... Вони сягають вічності, тому що живляться споконвічними традиціями нашого народу. До таких подій можна віднести й нещодавній 10-річний ювілей Сумського державного ліцею-інтернату «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка. Здавалося б, десять років – не такий вже великий вік для навчального закладу. Але не в цьому випадку… Тому що насправді сумська «кадетка» існує вже більше віку.

Ще не було на мапі Світу сучасної незалежної Україна, а на Слобожанщині вже існував Сумський кадетський корпус – гордість держави, кузня її військової еліти. В середині ХІХ віку відомий меценат і патріот, цукрозаводчик Іван Герасимович Харитоненко порушив клопотання перед урядом про відкриття у Cумах кадетського корпусу на 600 інтернів, для чого виділив 500 тисяч сріблом і власну ділянку землі в 50 гектарів, але на той час отримав відмову у проханні, і лише 28 грудня 1899 року було затверджено Положення Військової Ради про відкриття в Сумського кадетського корпусу. Будівлі корпусу були збудовані за 3 роки. Це був наймолодший з подібних військових навчальних закладів Росії, що у ХХ столітті встиг зробити лише одинадцять повних випусків. Навчання в Сумському кадетському корпусі тривало до 1918 року.

За радянських часів у цих намолених стінах існувало славетне Сумське вище артилерійське командне двічі Червонопрапорне училище імені М. В. Фрунзе, випускники якого й зараз складають основу вищого командного складу української артилерії – бога сучасної війни.

На жаль, на початку ХХІ століття артилерійська вища освіта в Україні (як, між іншим, і обороноздатність в цілому) поступово знищувалась. Колишнє військове училище спочатку набуло принизливого статусу «інституту» при Сумському державному університеті. А потім і такий виявився у Сумах зайвим. З рештою постало питання про подальшу долю унікального архітектурного комплексу та навчальної бази.

Але десять років тому завдяки ініціативі численних ентузіастів, справжніх патріотів, небайдужих людей, глибоко розуміючих державну вагу справи виховання майбутньої еліти України, відбулося чудо відродження перлини вітчизняної військової освіти – Сумського кадетського корпусу. Стався акт історичної справедливості.

Неоцінимий внесок у цю справу зробив випускник Сумського вищого артилерійського училища 1982 року, учасник бойових дій в Афганістані, а нині – начальник Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка генерал-майор Свідлов Юрій Іванович.

Ми з великим задоволенням відзначаємо, що до справи відродження кадетського корпусу у Сумах доклали зусиль і члени ВГО «Асоціація «Кадетська співдружність» Роман Сазонов, Віктор Яцина, Роман Солодкий, Володимир Чеповой.

За роки, що минули, вихованці, педагогічний склад, командування Кадетського корпусу довели, що цей навчальний заклад є справжньою гордістю України. Успіхи кадет у навчанні та спорті, високі показники у дисципліні, героїзм випускників на фронті – це найвищий знак якості тієї системи виховання, що зветься «Сумський Кадетський корпус».

Усе, що відбувається тут, завжди проходить на найвищому рівні. Не виняток – і святкування. Начальник ліцею-інтернату генерал-майор Юрій Свідлов, офіцери-вихователі, вчителі, батьківський комітет та, звичайно, самі кадети створюють виняткову родинну атмосферу. Жоден з гостей на святі – не випадковий. У кожного с Сумським кадетським корпусом пов’язан певний період життя, кожен залишив тут частину свого серця.

Під час святкувань відбулись не тільки урочисті промови, нагородження відмінників, святковий обід та захоплюючий концерт… Юрій Іванович Свідлов завжди поєднує приємне з корисним. Це його стиль керування. Отже в цей же день відбувся «круглий стіл» за темою «Підготовка юнаків до державної служби: від ідеї до життя», у якому взяли участь представники громадськості, фахівці військової освіти, ветерани, почесні громадяни м. Суми.

Головна мета заходу була – підкреслити унікальність Сумського кадетського корпусу, його важливість для держави. Ідея генерала Свідлова полягає в тому, щоб створити на базі корпусу військовий навчальний заклад повного циклу: від середньої до вищої освіти. І найголовніше – передати його у підпорядкування силовому відомству.

Від ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» у Суми приїхали президент асоціації Роман Солодкий та виконавчий директор Євген Смушков. Було вручено подарунки, вітальні адреси. Зокрема від Голови Державної прикордонної служби України генерал-полковника Петра Цигикала. А на завершення – ще й підписано Договір про співробітництво між асоціацією та Сумським кадетським корпусом.

Зайве й казати, що представники «Кадетської співдружності» відчувають себе в Сумах як удома. Цей навчальний заклад став рідним, близьким, а його доля – нашою власною.

Було дуже приємно побачити на стінах приміщень стенди проекту «Сильні духом», започаткованого багато років тому ВГО «Кадетська співдружність». Дорі справи починають жити своїм життям, і це – найголовніше…

Генерал-майор Юрій Свідлов нагородив Романа Солодкого та Романа Сазонова пам’ятними відзнаками за вагомий внесок у відродження та розбудову корпусу.

Ми впевнені, що попереду в Сумського державного ліцею-інтернату «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка велике майбутнє. А «Кадетська співдружність» й надалі робитиме усе для підтримки цього зразкового навчального закладу.

 

Прочитано 328 раз Последнее изменение Воскресенье, 03 Июнь 2018 01:03

Галерея изображений