Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Вторник, 12 Июнь 2018 23:37

Кадети 23-го ліцею-інтернату "Кадетський корпус" взяли участь у відкритті скверу ім. Димитра Пешева

У День Києва кадети ліцею-інтернату № 23, "Кадетський корпус" взяли участь в урочистому заході - відкритті скверу імені болгарського політичного і громадського діяча, юриста Димитра Пешева, який під час ІІ Світової війни врятував від депортації 50 тисяч євреїв. На урочистій події були присутні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, мер Києва Віталій Кличко, кмет (мер) Софії Йорданка Фандикова, Чрезвичайний та Повноважний Посол Республіки Болгарія в Україні Красімір Мінчев.

- Делегація з Болгарії висловила щиру подяку київській громаді, меру міста та депутатам за вшанування пам'яті їхнього співвітчизника. Разом з Прем‘єром Болгарії вшановуємо пам’ять його видатного співвітчизника – Димитра Пешева. У роки Другої світової він не тільки відкрито виступив проти фашизму, а й врятував життя тисячам євреїв Болгарії, - написав на своїй сторінці у Facebook Володимир Гройсман.

За свої політичні погляди Димитр Пешев поніс жорстке покарання, але вистояв, не підкорився тоталітарній машині, за що отримав нагороду "Праведника народів світу".

Димитр Пешев був віце-спікером Парламенту Болгарії. Юрист та громадський діяч, він у роки Другої світової війни виступив проти расизму та фашизму. Завдяки його самовідданій роботі було врятовано більше 40 тисяч болгарських євреїв від знищення в нацистських таборах.

Участь у заході кадет відбулась завдяки зусиллям президента громадського об'єднання "Україна-Болгарія" Юрія Сєдих, директора ліцею-чнтернату № 23 "Кадетський корпус" Наталії Головіхіної, підполковника Михайла Коваля (23-й ліцей-інтернат), ВГО "Кадетська співдружність".

Сподіваємось, що цей захід покладе початок великій дружбі кадет 23-го ліцею-інтернату "Кадетський корпус" з братнім народом Болгарії, стане повштовхом  для вивчення юними захисниками України спільної історії двох держав, долучення до спадщини наших спільних перемог та культурних зв'язків.

Прочитано 266 раз Последнее изменение Среда, 13 Июнь 2018 00:26