Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Вторник, 07 Август 2018 02:42

Ізмаїльський військово-морський ліцей: збереження суворовських традицій!

Це саме той випадок, коли, не дивлячись на усі перешкоди, перемагають ДОБРО і ПРАВДА.

Без перебільшення можна сказати, що усі, кому небайдужа доля кадетського виховання в Україні та ідеали служіння Батьківщині з дитинства, затамувавши подих, стежили за долею чудового навчального закладу, що розташований у важливому стратегічному регіоні держави, Бессарабії, – Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Ліцей було створено рішенням сесії Одеської обласної ради від 20 травня 2011 року. Тобто – це один з наймолодших кадетських навчальних закладів України. На час створення ліцей був першим і єдиним в державі, що мав військово-морську спрямованість, а відтак мав у навчальному розкладі таку дисципліну, як «Морська підготовка» та навіть навчальний штабний корабель морської охорони «Дунай».

Але останнім часом почали поширюватися чутки про нібито закриття ліцею… Ми вирішили особисто переконатися в тому, як складається доля колиски майбутніх морських вовків України та вирушили до мальовничої Бессарабії…

…Погляньте на карту України – і переконайтеся, що з геополітичної точки зору цей край є стратегічним напрямком держави. Не даремно Олександр Васильович Суворов так наполегливо відвойовував у Туреччини важливу фортецю Ізмаїл – справжній ключ від великої європейської ріки Дунаю! Це велике узбережжя Чорного моря, важливі Дунайські порти та, з рештою, –  це мальовнича природа, родюча земля та щирий працьовитий народ. Тут мешкає справжній бессарабський інтернаціонал, об’єднаний Державним Прапором України. Без будь-яких національних проблем живуть та працюють українці та росіяни, молдавани та румуни, гагаузи та болгари, греки та турки. Усі знаходять спільну мову, дбайливо плекаючи при цьому свою національну ідентичність.

На жаль, усі роки незалежності дорожня інфраструктура Бессарабії поступово занепадала. Після відносно непоганої траси Київ-Одеса починається справжній дорожній ад. Тому подорож до Ізмаїла залишається «подвигом Геракла» для водія. Але, як то кажуть, це вже зовсім інша історія. А зараз повернемось до ліцею.

На щастя, завдяки підтримці небайдужих людей, зокрема керівництва Державної прикордонної служби, ліцей збережено. Більш того – він з нового навчального року буде передислокований у більш зручне приміщення в центрі міста. Зараз ліцей очолює виконуюча обов’язки директора Наталя Володимирівна Стогнієнко.

У директора зараз спекотна пора. І не тільки через погоду, а й тому, що триває вступна кампанія. Приємно, що бажаючих навчатися вистачає. Популярність ліцею в місті достатньо велика. До речі, це теж був не останній фактор, що допоміг зберегти його від закриття.

Делегація ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність», що приїхала до Ізмаїлу, складалася з президента асоціації Романа Солодкого, члена Ради Віталія Адаменка та виконавчого директора Євгена Смушкова. Ми вдячні Наталі Володимирівні, що вона знайшла час поспілкуватися з нами, розказати про життя ліцею, про плани на новий навчальний рік. Найближчим часом ми обов’язково більш докладно розкажемо про те, чим зараз живе Ізмаїльський військово-морський ліцей, про успіхи його випускників та про самого директора ліцею – Наталю Володимирівну Стогнієнко, яка повернулася до навчального закладу після участі в АТО.

Під час зустрічі було підписано Договір про співробітництво між ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» та комунальним закладом «Ізмаїльська спеціалізована школа-інтернат – військово-морський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою». А також за традицією делегація від «Кадетської співдружності» передала ліцеїстам ікону Архангела Михаїла з Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Останнім пунктом нашої ізмаїльської подорожі був пам’ятник Олександру Васильовичу Суворову в центрі міста. Ми віддали шану великому полководцю, за заповітами якого мали честь навчатися в Київському суворовському військовому училищі – нині Київському військовому ліцеї імені І. Богуна та зробили фото на пам’ять.

Отже, будемо стежити за подальшими успіхами ізмаїльських військово-морських кадет, допомагати усією кадетською спільнотою та зберігати суворовські традиції!

 

Прочитано 374 раз Последнее изменение Вторник, 07 Август 2018 02:46