Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Вторник, 21 Август 2018 04:07

Брати-кадети! Вітаю з 75-ю річницею заснування суворовських військових училищ!

Дорогі друзі!

75 років тому відбулась подія, яка вплинула на наші з вами долі, хоча більшість з нас тоді ще й не народилась: 21 серпня 1943 року, одразу після перемоги на Курській дузі, Верховний Головнокомандувач підписав наказ про створення суворовських училищ «за типом кадетських корпусів».

Ще далеко було до Великої Перемоги, а країна вже дбала про своє майбутнє. Першими суворовцями стали діти загиблих бійців та офіцерів, «сини полків», вихованці партизанських загонів. Створення суворовських училищ відтак мало велике соціальне значення: замість безпритульності, голоду, холоду та вимушеної злочинності хлопчики отримували красивий військовий однострій, підсилене харчування та – найголовніше – чудове навчання за найвищими стандартами, що існували на той час в Світі. На щастя, ще не були забуті навчальні програми колишніх гімназій, інститутів шляхетних панянок та кадетських корпусів. Та й, чесно кажучи, в країні було ще чимало «колишніх» – педагогів, що викладали в дореволюційній Російській імперії, справжніх фахівців, людей з енциклопедичними знаннями.

До речі, одним з таких «уламків старого світу» був і вихованець Володимирського Київського кадетського корпусу (а пізніше Його Величності Пажеського корпусу) Олексій Олексійович Ігнат’єв, генерал-лейтенант, автор відомої книги «50 років у строю». На відміну від багатьох офіцерів, які втекли за кордон після жовтневого перевороту, він залишився на Батьківщині та чимало зробив для зміцнення її армії напередодні та під час Другої Світової війни. Саме він ще у квітні 1943 року написав листа Йосипу Сталіну, у якому довів необхідність відродження кадетських корпусів.

«…Специфіка військового  ремесла потребує прищеплення до нього смаку з дитячих років, а недостатня кількість дисциплінованих дітей у домашній шкільній обстановці викликає необхідність створити спеціальні військові середні школи для підготовки морально вихованих і фізично розвинутих майбутніх командирів…», – писав генерал.

Верховний Головнокомандувач дослухався порад київського кадета генерала Ігнат’єва.

21 серпня 1943 року вийшла Постанова Ради Народних Комісарів і ЦК РКП(б) № 901, згідно з якою було створено перших дев’ять суворовських військових училищ.

Ми добре знаємо історію наших «кадеток». Вони змінювали дислокацію, назви… Незмінною залишалась лише система виховання та навчання. Саме ця система зробила нас тими, хто ми є, загартувала нас морально й фізично, навчила долати труднощі й перешкоди, поважати старших, шанувати жінок, а головне – бути відданими Батьківщині, служити їй до останнього подиху.

Як писав великий Пушкін: «Куди б нас не кинула доля, та щастя куди б не повело…» – ми залишаємося кадетами, суворовцями, ліцеїстами. Ми з вдячністю згадуємо наших командирів, вчителів, товаришів, з якими ділили свої прості дитячі радості та проблеми.

Брати-кадети, від щирого серця вітаю вас з 75-ю річницею створення суворовських училищ! Бажаю усім здоров’я, сімейного затишку, успіху в справах, здійснення мрій!

Особливі привітання хотілося б висловити нашим ветеранам – суворовцям 40-50-х років, чиє дитинство було опалене війною. Дякую вам від усієї ВГО «Асоціація «Кадетська співдружність» за вашу вірність суворовським традиціям.

Зі святом вас, друзі!

Президент ВГО «Асоціація «Кадетська співдружність»

Роман Солодкий.

На колажі в галереї: граф, полковник царської армії О. О. Ігнат’єв та він же – радянський генерал-лейтенант. Саме цій людині ми вдячні за ідею створення суворовських училищ «за типом кадетських корпусів»

Прочитано 346 раз Последнее изменение Вторник, 21 Август 2018 04:14