Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Среда, 29 Август 2018 06:15

Підсумки ЗНО у 2018 році: є приводи для стурбованості

Напередодні нового навчального року час згадати про те, з якими успіхами українські ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою завершили рік минулий.

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив результати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускників у 2018 році.

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація «Кадетська співдружність», яка має за  мету сприяти у становленні та  розвитку середніх навчальних закладів, що готують своїх вихованців до державної служби з дитинства як військового, так й цивільного спрямувань, постійно проводить аналіз підсумків ЗНО, узагальнює та поширює передовий педагогічний досвід. Такі заходи сприяють прагматичному та критичному підходу до оцінки навчальних досягнень, внесення необхідних коректив в організацію навчального процесу з урахування передового педагогічного досвіду інших ліцеїв.

Протягом багатьох років постійно кращих результатів досягають Волинський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні, Комунальний заклад «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської обласної ради, Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка, Державна гімназія-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» (до речі, саме ці навчальні заклади постійно серед лідерів при проведенні Всеукраїнської Спартакіади з семиборства серед військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою).

В таблицях наведені підсумкові дані ЗНО ліцеїв за 2018 рік (без кольору) та для порівняння дані за 2017 та 2016 роки. Слід звернути увагу на те, що в деяких ліцеях збільшився відсоток випускників, які не подолали пороговий рівень. Випускники, які не подолали пороговий рівень з предмету, що виноситься у вищому навчальному як профільний, не мають права на вступ до цього закладу. Зважаючи, що результати ЗНО з української мови та літератури є обов’язковими при прийому до всіх вищих навчальних закладів, а результати ЗНО з математики та фізики розглядаються у більшості вищих навчальних закладів, значна частина випускників обмежена у виборі закладу вищої освіти.

Саме на це слід звернути увагу педагогічних колективів при організації навчального процесу у 2018-2019 навчальному році.

Полковник запасу Яцина Віктор Іванович, Заслужений працівник освіти України

З прес-конференцією директора українського центру оцінки якості освіти:

З усіма даними ЗНО 2018 можливо ознайомитися за посиланням:

https://zno.testportal.com.ua/stat/2018

 

Прочитано 339 раз Последнее изменение Среда, 29 Август 2018 08:37

Галерея изображений