Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Вторник, 18 Сентябрь 2018 22:51

Наші ряди ширяться

Літо не завадило активістам ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" наполегливо працювати над зміцненням та поширенням своїх рядів.

Ми вже писали про нашу поїздку до Житомира та Рівного, де було створено регіональні відділення організації. І от насамкінець літа ми створили маленьку, але дуже потужну ланку ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" в Болгарії, в місті Варна.

Напевне, ті, хто часто читає наші публікації, вже не раз замислювались: а чому саме в Болгарії ми маємо так багато друзів? Все дуже просто. Ця країна дуже близька нам за менталітетом, мовою, культурою. Вони - наші сусіди по Чорному морю. Але це не головне. Справа в тім, що в Болгарії також існували суворовські та нахімовські училища відповідно у Софії та Варні. Було це вже дуже давно - з 1952 по 1955 рік. Були також громадяни Болгарії, які навчались у суворовських та нахімовському військових училищах колишнього СРСР. Важко повірити, але випускники-кадети до сих пір підтримують щільні стосунки, зустрічаються по кілька разів на рік, займаються громадською діяльністю, беруть участь у патріотичному вихованні молоді. Ось і в цьому році 22 та 23 вересня відбудеться традиційне підсумкове засідання "Болгарського кадетського братства".

Ми обов'язково докладно розкажемо вам про цей захід.

ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" на ньому будуть представляти виконавчий директор асоціації Євген Смушков та двоє молодих хлопців випускників Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Василь Кулаксиз та Анатолій Бачур.

Зараз Василь та Анатолій навчаються в місті Варна у вищому військово-морському училищі імені Ніколи Вапцарова. Євген Смушков зустрівся з хлопцями минулого місяця, передав вітання від рідного Ізмаїлу та особисто від виконуючої обов'язки начальника ліцею Наталії Володимирівни Стогнієнко. Зустріч була короткою, але дуже корисною та цікавою. Хлопці розказали про навчання, про те, як нелегко їм живеться далеко від України. Хоч ніякого мовного бар'єру в них немає - адже вони наші українські болгари з мальовничої Бессарабії. До речі, обидва з одного села Калчева Болградського району Одеської області. Село це знамените своєю історією. Багато його мешканців брали участь у визволенні Болгарії під час війни 1877-78 років.

Тепер Василь Кулаксиз очолить маленьке регіональне відділення ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" у Варні.

А під час щорічного зібрання громадської організації "Болгарське кадетське братство" Євген Смушков представить Василя та Анатолія нашим старшим болгарським товаришам, зокрема адміралу Хрісто Контрову, який пообіцяв нам взяти шефство над українськими кадетами болгарського походження.

На фото: Василь Кулаксиз, Євген Смушков, Анатолій Бачур, Храм Святого Миколая Чудотворця - покровителя усіх моряків, ікона і мощі Святого Федора Ушакова, м. Варна (Болгарія).

 

Прочитано 251 раз Последнее изменение Четверг, 20 Сентябрь 2018 01:30

Галерея изображений