Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Четверг, 29 Ноябрь 2018 09:25

Немає вуз святіших!

24 листопада відбулася подія, якої ми усі чекали й до якої довго готувалися.
У цей знаменний день ми відзначили 75-річча Київського суворовського військового училища – Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
З ранку біля КПП почали збиратися випуски різних років, які з’їхалися майже з усього Світу. Кадети завжди залишаються кадетами, не дивлячись на вік, великі відстані та державні кордони. Приємно було бачити кадет-ветеранів, таких, як Олексій Висторопський, що разом з друзями відзначає в цьому році 50-й ювілей випуску, поруч із зовсім молодими хлопцями, які в наш непростий час вже встигли стати справжніми легендами, таких, як Герой України Олександр Порхун – випускник 2004 року, та Олег Баляс – випускник 2002 року.
Історія завжди несподівана. Ми звикли до того, що саме представники старшого покоління знали, що таке війна, мали бойовий досвід. Зараз усе навпаки. Молоді хлопці, що тільки 10 років тому закінчили Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, усі без винятку пройшли АТО. Тому вони відчувають щось особисте, заходячи до спального приміщення 1-ї роти та підходячи до ліжка свого молодшого товариша Героя України Андрія Кизила, навічно зарахованого до складу рідного підрозділу.
…Кадети вміють шанувати пам’ять своїх побратимів. Урочисте зібрання в клубі ліцею почалось саме з ХВИЛИНИ МОВЧАННЯ за усіма загиблими та померлими випускниками. Згадали й жертви голодомору, тому що наше свято збіглося з датою сумних роковин.
Оголосив ХВИЛИНУ МОВЧАННЯ Герой України генерал-майор Ігор Володимирович Гордійчук – начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна, який був у цей день гостинним господарем заходу.
Після цього виконавчий директор ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» Євген Смушков зробив презентацію з історії створення суворовських військових училищ, які мають свої витоки від кадетських корпусів Європи та дореволюційної Росії. Саме київський кадет генерал-лейтенант Олексій Олексійович Ігнат’єв у 1943 році порадив вищому керівництву СРСР створити навчальні заклади «за зразком старих кадетських корпусів».
Після виступу Євгена Смушкова слово взяв віце-сержант Владислав Бевз, який розповів випускникам про сьогодення Київського військового ліцею імені Івана Богуна, про досягнення ліцеїстів у навчанні, спорті, творчості. Потім усі переглянули документальний фільм про ліцей.
…Цікаво, але майже ніщо не змінилося за десятиріччя існування нашого рідного навчального закладу: сувора дисципліна, наполегливе навчання, щоденні фізичні навантаження, патріотичне виховання. Самі стіни нашої alma-mater заґартовують тут справжніх чоловіків.
Кадети не мають якоїсь ієрархії в нашому русі. Ми усі рівні. Але ми особливо шануємо наших побратимів, що мають високі військові звання, досвід керівника високого рангу. Тому до президії було запрошено випускника Київського суворовського військового училища 1975 року Першого заступника командувача Національної гвардії України генерал-лейтенанта Кривенко Олександра Васильовича. Він разом з президентом ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» проводив церемонію нагородження.
Медаллю ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» «СИЛЬНОМУ ДУХОМ» було нагороджено безстрашних воїнів Героя України Олександра Володимировича Порхуна – випускника 2-ї роти КВЛ ім. І. Богуна 2004 року, Олега Миколайовича Баляса – випускника 1-ї роти 2002 року, Ігоря Григоровича Глову – члена ради ВГО «Асоціація «Кадетска співдружність», голову ВГО «Всеукраїнська асоціація ветеранів і співробітників прикордонної розвідки «ЩИТ і МЕЧ», випускника КвСВУ 1984 року.
За активну громадську діяльність орденом ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» «КАДЕТСЬКА СЛАВА» ІІ ступеня було нагороджено Романа Володимировича Солодкого, який також є президентом ВГО «Громадянський корпус», кавалером Ордена «За заслуги» ІІІ ступеня та заохочувальної відзнаки Міністерства оборони України «Знак пошани». Роман Солодкий – випускник 2-ї роти Кийського суворовського військового училища 1990 року.
Ще один орден «КАДЕТСЬКА СЛАВА» ІІ ступеня було вручено виконавчому директору асоціації Євгену Ігоровичу Смушкову.
Більше шести десятків випускників отримали ювілейні медалі асоціації «75 років суворовським військовим училищам».
Герой України генерал-майор Ігор Володимирович Гордійчук привітав випускників та вручив президенту «Асоціації «Кадетська співдружність» пам’ятний диплом не металі та книги про КВЛ ім. І. Богуна.
Від командувача військ оперативного командування «Північ» усіх кадет привітав випускник Київського військового ліцею ім. Івана Богуна полковник Дмитро Станіславович Бородавко. Він зачитав урочисте звернення, що, зокрема, було підписано начальником управління підготовки – заступником командувача військ оперативного командування «Північ» теж київським ліцеїстом полковником Сергієм Петровичем Литвиновим. Бойовий офіцер вручив «Асоціації «Кадетська співдружність» пам’ятний диплом на металі.
Після урочистостей велика група випускників поїхала вшанувати пам’ять легендарного ВЧИТЕЛЯ математики нашого рідного училища-ліцею Ніни Артамонівни Демченко, що похована на Лісовому кладовищі м. Києва. Кошти на пам’ятну дошку для Ніни Артамонівни збирали усією кадетською спільнотою. Відгукнулося багато її учнів. Зараз «Кадетська співдружність» планує зробити меморіальний кабінет математики імені Ніни Артамонівни Демченко та видати книжку зі спогадами про неї.
В цілому свято пройшло на належному рівні, за що мі вдячні начальнику ліцею Герою України генерал-майору Ігорю Гордійчуку.  Але нас неприємно вразила відсутність в музеї історичного Бойового Прапору Київського суворовського військового училища. Підкреслю, що ми заздалегідь у спеціальному листі до начальника просили, щоб Прапор – наша святиня – був представлений в музеї. Та й взагалі експозиція зазнала невиправданих скорочень. Відчувається, що під приводом «декомунізації» в ліцеї намагаються поступово звести до мінімуму пам’ять про суворовське минуле. Не будемо сперечатися з тими, хто не розуміє простих речей: історія не може мати білих плям. Усе минуле – НАШЕ, тому що ми самі вийшли з нього.
Закінчився цей пам’ятний день неформальними зустрічами випускників у різних містах відпочинку Києва. Члени ради асоціації за традицією зібралися у Солом’янському парку столиці у однойменному закладі. Головним сюрпризом вечора став великий красень-торт з портретом генералісимуса графа Олександра Васильовича Суворова.
Ми були й залишаємось суворовцями, нащадками великих традицій полководця, що сповідують його безсмертну «Науку перемагати».
Отже, кадети, – до нових перемог! Ще раз усіх зі святом!!!
На фото:
1. Кадети перш за все завітали у чайну ліцею на каву. В центрі Герой України Олександр Порхун, учасники АТО Олег Баляс, член ради ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" Віталій Адаменко.
2. Ліцеїсти 1-го взводу 4-ї роти Матвій Чабан та Дмитро Циганков біля портрету випускника 2-ї роти 2004 року Героя України Олександра Порхуна.
3. Герой України Олександр Порхун серед ліцеїстів рідної 2-ї роти.
4. Випускники розглядають експонати музею.
5. Випускники 1967 року Анатолій Руденко та Валерій Головатюк. Справжні кадети - завжди взірець!
6. Випускник КВЛ ім. Івана Богуна полковник Дмитро Бородавко звертається до начальника ліцею Героя України генерал-майора Ігоря Гордійчука.
7. Під час вручення подарунків. Полковник Дмитро Бородавко, Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук, президент ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" Роман Солодкий, член ради ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" Перший заступник командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Олександр Васильович Кривенко.
8. Євген Смушков, Дмитро Бородавко, Сергій Аверченко (Народний Депутат України), Роман Солодкий.
9. Члени ради ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" Юрій Полуектов, та Сергій Аверченко, делегат з м. Чернігів Віктор Трухан, президент ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" Роман Солодкий та член ради ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" Ігор Глова.
10. Євген Смушков біля свого кадетського ліжка в розташуванні 2-ї роти.
11. Роман Солодкий біля свого кадетського ліжка в розташуванні 2-ї роти.
12. Член ради ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" Роман Сазонов з доньками Олександрою і Катериною, президент ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" Роман Солодкий, член ради ВГО "Асоціація "Кадетська співдружність" Ігор Глова, випускник КвСВУ Михайло Мироненко.
13. Вшанування пам'яті ВЧИТЕЛЯ - Ніни Артамонівні Демченко - на Лісовому цвинтарі.
14. Олександр Васильович Суворов, граф, генералісімус, великий полководець. Хто з'їв шматочок цього торту - став непереможним:)))))
15. Дружнє неформальне спілкування суворовців різних років випуску на Солом'янці. Завжди є спільні теми для розмови.
16. У класі сапопідготовки - випускники 5-ї роти.
17. Суворовці 5-ї роти (1977 рік випуску) Володимир Яценко та Віталій Босенко.
18. Суворовці-ветерани, випускники 50-х років Безруков В. В. і Креденцер Б. П. - обидва доктори наук. Ось таких інтелектуалів виховували в Київському Суворова кому військовому училищі!!!
19. Суворовці-ветерани, випускники 50-х років. Дружба, що не старіє!!!
20. Суворовці, випускники 1990 року.
Прочитано 367 раз Последнее изменение Четверг, 29 Ноябрь 2018 12:42

Галерея изображений