Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Четверг, 21 Февраль 2019 13:01

Афганістан - моральний орієнтир кадетського виховання

Ці останні зимові дні ми продовжуємо згадувати Афганістан... Минуло 30 років, а пам'ять про героїв живе. "Большое витится на расстоянии", - написав Сергії Єсенін. І це дійсно так. Афган залишається для кожної людини в погонах моральним орієнтиром. Приємно, що є кадетські навчальні заклади, очолювані воїнами-афганцями. Один з них - Закарпатський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою імені героїв Красного Поля, яким керує колишній розвідник, справжній воїн, полковник Юрій Захаров. Юрій Михайлович - зразок для ліцеїстів. Він брав участь у складних спецопераціях в тилу ворога. З тих років залишилися його навичкі з рукопашного бою, якому він особисто, не дивлячись на високий ранг начальника, навчає хлопців. Естафета мужності триває...

Пропонуємо вам кореспонденцію про те, як у ліеї-інтернаті святкували 30-річча виведення військ з Афганістану.

Сьогодні Україна та українське військо як ніколи потребує свідомих, високо підготовлених військових інтелігентів, які зможуть не тільки силою наказу чи матеріального заохочення, але й своїм моральним авторитетом повести за собою військо. Таких патріотів має готувати, перш за все, ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, кадетські корпуси тощо. Головним чинником патріотичного виховання був і залишається реальний приклад для наслідування, таким прикладом для сучасних молодих майбутніх офіцерів залишаються ветерани-афганці, які брали свій приклад з ветеранів Другої Світової війни.

30 років минуло з того часу, коли останній наш солдат був виведений за межі республіки Афганістан. Цей день і є закінченням десятирічної афганської війни. Закрилася остання сторінка героїчного і драматичного літопису. Перестали йти трагічні листи з Афганістану. У ліцеї-інтернаті працюють досвідчені офіцери-афганці: начальник ліцею-інтернату полковник Захаров Ю. М., командир роти підполковник Францішко Ю.Л., командир взводу полковник Пацкань І.І., тож для нашого навчального закладу 15 лютого – особливий день, саме тому у ліцеї-інтернаті до цієї дати було проведено ряд заходів.

1 лютого цього року у спорткомплексі ДЮСШ м. Мукачево пройшов ІV щорічний загальноліцейний турнір з рукопашного бою імені В. Цірика з нагоди чергової річниці виводу військ із Афганістану та вшанування учасників бойових дій. Цьогоріч турнір присвячений 30-ій річниці виводу військ з Афганістану. Нагадаємо Володимир Цірик випускник ліцею-інтернату 2010 року, учасник бойових дій на сході України, який героїчно загинув у серпні 2016 року під час виконання свого обов’язку перед Батьківщиною у зоні проведення АТО. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно), відзнакою «Народний Герой України» (посмертно). Турнір засновано за ініціативи начальника ліцею-інтернату, ветерана-афганця, полковника Захарова Ю. М.

Змагання проведено з метою підвищення   фізичної підготовки ліцеїстів та для   популяризації імен наших героїв та героїчних подвигів наших захисників.

13 лютого у Мукачівському драматичному театрі пройшов IV щорічний загальноліцейний конкурс патріотичної пісні присвячений 30-ій річниці виведення військ з Афганістану та вшануванню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Серед запрошених були ЗТО УСВА Югас В. К., колишній голова ЗТО УСВА Шейдик А. І., голова Закарпатської обласної організації учасників АТО Удут І. Ю., голова Мукачівської міської спілки ветеранів Афганістану Семенчук В. С., ветерани-афганці.

До слова було запрошено Югаса Віктора Карловича, який уже традиційно приходить як на творчі так і на спортивні заходи ліцею-інтернату. Цього разу його промова була особливо проникливою, адже Віктор Карлович не з розповідей знає біль Афганістану. Після вітального слова голова ЗТО УСВА вручив пам’ятні медалі «Честь, Мужність, Пам'ять» полковнику Захарову Ю. М., полковнику Пацканю І. І., підполковнику Францішку Ю. Л.

15 лютого начальника ліцею-інтернату полковника Захарова Ю. М. було запрошено міським головою Балогою А. В. до Мукачівської міської ради, де йому було вручено медаль «30 років з дня виведення військ з Афганістану».

У ліцеї-інтернаті день вшанування воїнів-інтернаціоналістів почався з урочистого шикування. У своєму зверненні начальник ліцею-інтернату зазначив, що для ветеранів-афганців це визначна дата - 30 років виводу військ з Афганістану. Наголосив, що ліцеїстам слід пам’ятати про подібні дати в історії України.

Після вступного звернення, Юрій Михайлович вручив вихованцям ліцею-інтернату дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів та грамоти за участь у конкурсі патріотичної пісні, що пройшов 13 лютого у драмтеатрі. Крім цього, призери отримали цінні та пам’ятні книги «Війна XXI століття». Офіцерів-вихователів, а саме ветеранів Афганістану полковника Пацканя І. І. та підполковника Францішка Ю. Л. начальник ліцею-інтернату привітав врученням пам’ятним набором книг з афганської тематики.

Від УСВА вихованцям ліцею-інтернату були вручені грамоти «За активну участь у   конкурсі патріотичної   пісні». Подяками від УСВА були також відзначені офіцери-вихователі, вихованці яких зайняли перші місця у конкурсі, а саме підполковник Грінка С. В. та майор Захаров В. Г.

Вже за традицією 15 лютого ліцеїсти першого курсу взяли участь у загальноміських заходах з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці військ з Афганістану.Мітинг-реквієм, за традицією, пройшовна площі Федорова біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам.

Проводивши такі заходи ми вшановуємо пам'ять воїнів-інтернаціоналістів, які йшли не за орденами і медалями, а виконували свій інтернаціональний обов'язок перед Батьківщиною. Адже найвищою нагородою для тих, хто уцілів в тій страшній війні - є життя, а для загиблих - пам'ять.

Матеріал підготувала педагог-організатор  Уторобська Т. В.

 

Прочитано 120 раз Последнее изменение Четверг, 21 Февраль 2019 15:12

Галерея изображений