Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Среда, 20 Март 2019 11:03

Надати музею «Київський фарфор» приміщення для його повноцінного функціонування

Дорогі друзі! Цей музей створено зусиллями нашого побратима-кадета Романа Сазонова.

Тисните тут, щоб підтримати його починнання та проголосувати за петицію про надання цій колекції постійного приміщення.

Музей «Київський фарфор» – явище унікальне. Адже це єдине в Україні зібрання, основний фонд якого становлять винятково фарфорові вироби Київського експериментального кераміко-художнього заводу (КЕКХЗ). Заснований у 2015 році, музей «Київський фарфор», на сьогодні має найповнішу ретроспективну збірку художніх виробів КЕКХЗ та авторських робіт його митців і приймає активну участь у різноманітних виставках та проектах, надаючи свої експонати та архівні матеріали. 
Більшість європейських столиць та міста, де є або були підприємства-виробники порцеляни, мають музеї фарфору, які зберігають і знайомлять молоде покоління з культурою своєї країни, а також є місцем паломництва туристів, колекціонерів і антикварів з усього світу. Це такі музеї як: Музей порцеляни (Дрезден, Німеччина), Національний музей фарфору Адріана Дюбуше (Лімож, Франція), Музей фарфорових виробів Жолнаі (Печ, Венгрія), Мюнхенський музей фарфору (Мюнхен, Німеччина), Музей фарфору Meissen (Мейсен, Саксонія, Німеччина), Рижський музей фарфору (Рига, Латвія), Музей фарфору Lladró (Валенсія, Іспанія), Музей фарфору (Флоренція, Італія) та інші.
І в Україні, в Києві має бути такий музей фарфору, тому що саме в Києві у 1924 році був заснований і діяв до 2006 року Київський експериментальний кераміко-художній завод (КЕКХЗ), який був головною художньою лабораторією фарфорової промисловості України та розробляв унікальні виставкові і подарункові вироби. 
В колекції музею «Київський фарфор» представлені твори в авторському виконанні провідних митців заводу - Олександра Сорокіна, Лідії Мітяєвої, Галини Головіної, Світлани Голембовської, Владислава Щербини, Оксани Жникруп, Ольги Рапай, Григорія Молдавана. Одним з важливих аспектів збірки музею є візитівка фарфору КЕКХЗ – петриківський народний розпис, що внесений до реєстру пам’ятників ЮНЕСКО і є нематеріальним культурним надбанням українського народу. Свого часу саме Київський завод першим запросив народних майстрів з села Петриківка – Віру Клименко, Ганну та Віру Павленко, Марфу Тимченко, - і забезпечив умови для розвитку та розквіту нового унікального напрямку у декоративному мистецтві – петриківський розпис на фарфорі. 
Місія музею «Київський фарфор» – збереження пам’яток Київського фарфору, їх популяризація, а також дослідження у цій галузі. 

Просимо надати музею «Київський фарфор» в туристичній частині м. Києва на пільгових або комерційних умовах в довгострокову оренду або користування приміщення або будівлю, загальною площею не менше 800 м2, або ділянку для будівництва такої будівлі, для його повноцінного функціонування.

 

Прочитано 123 раз Последнее изменение Среда, 20 Март 2019 11:18