Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Вторник, 02 Апрель 2019 14:08

Швидкість, сила, інтелект - регбі! Підписано Меморандум про співробітництво між «Федерацією регбі України» та ВГО «Кадетська співдружність»

Сьогодні, 2 квітня 2019 року, відбулася важлива подія, яка заклала підвалини дуже корисного починання: між Громадською організацією "Федерація регбі України" та ВГО "Всеукраїнська асоціація "Кадетська співдружність" було підписано Меморандум про співробітництво.

ДОВІДКА:

Федерація регбі України (ФРУ) утворена у 1991 році. Це громадська організація, ціль роботи якої – розвиток регбі в Україні.

До складу ФРУ входять 18 територіальних федерацій: Київські міська і обласна, Одеська, Харківська, Львівська, Хмельницька, Рівненська, Івано-Франківська, Закарпатська, Полтавська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Донецька, Черкаська, Дніпровська, Тернопільська, Чернігівська обласні.

ФРУ об’єднує понад 3000 спортсменів різних вікових груп.  

Федерація регбі України спільно з Міністерством молоді та спорту України щорічно проводить чемпіонат і Кубок України з регбі-15 серед дорослих команд (суперліги, вищої ліги), молоді та юніорів; чемпіонат та Кубок України з регбі-7 серед дорослих команд (суперліги, вищої ліги, першої ліги) та юніорів, ряд дитячо-юнацьких змагань різних вікових категорій.

Національна жіноча збірна команда з регбі-7 грає у найвищому дивізіоні «А».

Національна чоловіча збірна команда з регбі-7 представляє Україну в дивізіоні 1В.

Національна збірна команда з регбі-15 представляє Україну в дивізіоні 1С.

Церемонія підписання проходила на території Ліцею-інтернату №23 "КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС" Шевченківського району м. Києва, гостинні стіни якого запропонувала для цієї доброї справи його директор Наталія Михайлівна Головіхіна. Це місце було обрано не випадково. Зараз тут працює вчителем фізичної культури і за сумісництвом тренером команди ліцею-інтернату з регбі легендарна людина - майстер спорту, Заслужений тренер України, тренер збірної команди України та СРСР з регбі Ігор Петрович Бобков. Саме Ігор Петрович став ініціатором знайомства Президента ГО "Федерація регбі України" Євгена Володимировича Баженкова з Президентом ВГО "Всеукраїнська асоціація "Кадетська співдружність" Романом Володимировичем Солодким.

Перед підписанням Меморандуму директор ліцею-інтернату №23 "КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС" Наталія Михайлівна Головіхіна провела невеличку екскурсію навчальним закладом. Гості були приємно вражені винятковою атмосферою радості, щастя, спокою, ввічливості. Педагогам ліцею-інтернату вдалося гармонійно поєднати в одних стінах досвід класичного жіночого та чоловічого виховання. Як "інь" та "янь", тут існують поруч та підживлюють одне одного МУЖНІСТЬ та ТЕНДІТНІСТЬ.

Цілі наших організацій дуже схожі: це виховання здорового покоління юнаків та дівчат, розвинутих інтелектуально та фізично, вміючих відповідати за себе і  товаришів по команді - майбутньої еліти, якою буде пишатися Україна. Федерація регбі охоплює у своїй діяльності усю Україну, має  представництва в регіонах. Таку ж  розгалужену мережу представництв має і "Кадетська співдружність". Військові, військово-морські ліцеї та ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою є в усіх куточках нашої країни.

Меморандум передбачає спільну роботу зі створення в кадетських навчальних закладах команд з регбі, а також української кадетської збірної. Крім того, в документі прописано прагнення до започаткування кадетського турніру з регбі між командами ліцеїв. Перший такий турнір ми будемо намагатися провести вже наступного року. Отже, плани дуже амбітні. Через два місяці розпочинається Всеукраїнська спартакіада військових, військово-морських ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, що пройде в Одесі з 30 травня по 2 червня. На зустрічі було вирішено в рамках Спартакіади провести майстер-клас з регбі, метою якого буде знайомство  вчителів фізкультури та начальників ліцеїв з цією фантастичною, по-справжньому лицарською грою.

Чому саме регбі? Як розповів спортивний директор "Федерації регбі України" майстер спорту Олег Васильович Залізний, ця гра дуже популярна серед військовослужбовців. Регбі є одним з провідних і масових видів спорту, що охоплює більше 120 країн і 6 мільйонів прихильників. Цей вид спорту обраний для підготовки дітей в школах, університетах і військових підрозділах США, Великої Британії, Франції, інших країн НАТО. Унікальність регбі полягає в тому, що це єдиний командний вид спорту, що найбільш гармонійно розвиває фізичні, моральні і ментальні якості спортсменів. В багатьох арміях світу проводяться регулярні чемпіонати, вінцем змагань для яких є щорічна гра між регбійними силами армії і флоту. В рамках альянсу НАТО проводяться офіційні турніри з регбі серед військових, що слугує укріпленню дружніх стосунків між країнами, відчуття партнерства по зброї. Регбі близька військовим за філософією, тому що правила гри передбачають утримання своєї території на майданчику. Гра поєднує спритність, влучність, тактичне мислення та силову боротьбу - усе, що потрібно справжньому воїну.

Меморандум передбачає також проведення майстер-класів та навчальних зборів з вчителями фізичної культури, які захочуть стати тренерами з регбі у своїх ліцеях та створити власні команди, а також включити модуль з регбі до факультативної програми з фізичної підготовки.

Отже, пропонуємо начальникам військових, військово-морських ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, яких зацікавила ця інформація, зв'язуватися з нами та починати регбі-історію ваших навчальних закладів. Ми впевнені, що регбі стане додатковим потужним мотиватором для вступу підлітків до ліцеїв, а потім - для приєднання до всесвітньої військової родини шанувальників цієї шляхетної гри.

На першому фото галереї зліва направо: спортивний директор "Федерації регбі України" майстер спорту Олег Васильович Залізний; Президент ГО "Федерація регбі України" Євген Володимирович Баженков; директор ліцею-інтернату №23 "КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС" Наталія Михайлівна Головіхіна; Президент ВГО "Всеукраїнська асоціація "Кадетська співдружність" Роман Володимирович Солодкий; майстер спорту, Заслужений тренер України, тренер збірної команди України та СРСР з регбі Ігор Петрович Бобков. 

Прочитано 557 раз Последнее изменение Среда, 03 Апрель 2019 09:04