Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Пятница, 05 Апрель 2019 10:41

Віктор Іванович Яцина святкує День народження! Вітаємо Вас, наш Патріарх:))))

У кожного громадського руху є духовний лідер, беззаперечний моральний авторитет.

Є такий і в нас, українських кадет. Це - полковник запасу, Заслужений працівник освіти України, Почесний президент ВГО "Всеукраїнська асоціація "Кадетська співдружність" Віктор Іванович Яцина.

Сьогодні Віктор Іванович святкує День народження. Немає слів, які б могли описати всю глибину нашої поваги до нього, нашою любові, нашої вдячності. Віктор Іванович закінчив Київське суворовське військове училище в 1968 році. Потім навчався в одному з найкращих військових вишів - Київському вищому загальновійськовому командному училищі (КВОКУ). Молодим офіцером Віктор Іванович брав участь у справжній війні на Суецькому каналі. Це була так звана "неоголошена війна", і участь наших військовослужбовців у ній була державною таємницею. Але ця війна була не менш жорстокою, ніж Афганська, яка сталася кількома роками пзніше. Віктор Іванович отримав важке поранення, яке, не в останню чергу, завадило його подальшій кар'єрі як загальновійськового командира.

Но доля завжди виявляється мудрішою за нас... Віктор Іванович Яцина знайшов своє покликання у військовій освіті і став справжньою її легендою. За особистим запрошенням та клопотанням начальника училища генерал-майора Івана Івановича Кауркіна старший лейтенант Віктор Яцина став офіцером-вихователем Київського суворовського військового училища. А згодом - наймолодшим командиром 2-ї роти! Він, молодий капітан, командував сивовласими майорами. І авторитет його був беззаперечним!

Суворовці любили і поважали свого молодого командира за його добрий гумор, бездоганну виправку, спортивність. Вимогливість ротного до суворовців завжи супроводжувалася глибокою чоловічою повагою. Саме тому суворовці боялися не догани з боку командира, не позбавлення відпустки чи інших покарань... Найстрашнішим було втратити повагу Віктора Івановича.

Цілком логічним було те, що з рештою Віктор Іванович Яцина очолив навчальний відділ рідної кадетки. Він був одним з фактичних засновників нинішнього Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Завдяки його досвіду та авторитету наш навчальний заклад було збережено. Адже не секрет, що напочатку незалежності України деякі "гарячі голови" ставили під сумнів доречність існування військових ліцеїв. Будівлю в центрі міста хотіли віддати під штабні потреби одного з відділів Міністерства Оборони.

Вибачте, Віктору Івановичу, що ми це згадуємо у Ваш День народження. Але чомусь захотілося нагадати тим, хто сьогодні керує КВЛ ім. Івана Богуна, завдяки кому сьогдні існує наша Alma Mater.

Вікторе Івановичу! Вітаємо вас з Днем народження! Бажаємо міцного здоров'я, щастя, творчої наснаги, нових ідей, родинного затишку. З Вами ми переможемо усі негаразди! Кадети України пишаються Вами і люблять Вас!

Фотомонтаж Василя Комягіна

Прочитано 196 раз Последнее изменение Пятница, 05 Апрель 2019 11:37