Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Вторник, 30 Апрель 2019 06:59

Вітаємо з Днем прикордонника України!

Сьогодні ми вперше в історії Незалежності України святкуємо День прикордонника 30 квітня. Вітаємо усю кадетську спільноту з цим святом!

27 квітня 2018 року Президент України підписав Указ «Про відзначення Дня прикордонника України 30-го квітня». Глава держави наголосив, що День прикордонника має бути співзвучним з реальними історичними подіями саме в Україні.

Указ про встановлення Дня прикордонника 30 квітня має реальне історичне підґрунтя. Саме наприкінці квітня 1918 року слов’янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сікевича, звільнивши велику частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон.

Отже, сьогодні ми святкуємо оновлене свято українських прикордонників. Так збіглися історичні обставини, що цей рік став визначальним і для Сумського державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І. Г. Харитоненка, адже 6 лютого було підписано РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ № 54-р про передачу майнового комплексу ліцею-інтернату до сфери управління Адміністрації Державної прикордонної служби України, яке остаточно закріпило перехід навчального закладу під командування цього силового відомства.

За півроку до цього, восени 2018, сумські кадети надягли зелені берети прикордонників. Цій історичній події передували багаторічні зусилля начальника ліцею генерал-майора Юрія Свідлова, президента ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» Романа Солодкого та члена Ради нашої організації ветерана прикордонної розвідки полковника запасу Ігоря Глови щодо переконання керівництва Держави у тому, що Сумський «Кадетський корпус» має бути підпорядкований саме силовому відомству - Державній прикордонній службі. На щастя це відбулося.

Принагідно ми висловлюємо свою шану, щиру подяку та вітання з святом голові Державної прикордонної служби України генерал-полковнику Цигикалу Петру Олександровичу, який особисто доклав чимало зусиль задля того, щоб сумські кадети офіційно стали юними прикордонниками.

Звичайно, в Сумах навчаються хлопці з усієї України, але ж дуже багато тих, що народилися та зростали саме у цьому стратегічно важливому регіоні. Багато родин на Сумщині так чи інше пов'язані з державним кордоном. Тут мешкають прикордонники та митники, є цілі династії, у яких чоловіки від діда до онука присвятили життя захисту державних рубежів.

Вихованці «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка. довели свою вірність традиціям вітчизняних прикордонників. 18 липня 2018 року на мандатній комісії Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького, після успішного складання вступних випробувань і зовнішнього незалежного оцінювання, було зараховано на навчання 24 випускника.

Ми вітаємо сьогодні усіх кадет! Адже Державний Кордон України захищають випускники різних суворовських та нахімовських училищ, військових, військово-морських ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою. Прикордонники завжди, навіть у мирний час, виконують бойове завдання. Вони - справжній форпост нашої незалежності та безпеки.

З святом вас, дорогі друзі! Бажаємо усім міцного здоров'я, успіхів у навчанні та службі, спортивних перемог, творчих досягнень та великого щастя!

 

Прочитано 237 раз Последнее изменение Вторник, 30 Апрель 2019 14:04

Галерея изображений