Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Вторник, 28 Май 2019 17:53

Рівняння на Святих Рівноапостольних братів Кирила і Мефодія

В Закарпатському обласному ліцеї-інтернаті з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного Поля існує традиція: урочистості до чергового випуску ліцеїстів проводити на площі Кирила і Мефодія в центрі міста Мукачева.

В цьому році обставини збіглися так, що святкування відбувалося буквально через два дні після визначної події для усіх словянських народів - Дня словянської писемності і культури, у який Святих Рівноапостольних солунських братів згадують усі народи, що пишуть нашою рідною кирилицею. А словесність, як відомо, - початок усіх наук, в тому числі й військових. Ось такий цікавий історичний зв'язок. Кирил і Мефодій, що дали нам писемність, сьогодні допомогають юним воїнам боронити Україну.

26 травня ліцеїсти другого курсу святкували випуск. Позаду уроки, контрольні роботи... У радісний і водночас сумний день ліцеїсти попрощалися зі стінами альма-матер, командирами, які були за батьків, вчителями, які спрямовували та наставляли, з однокурсниками, які за два роки навчання стали рідними…

Свято розпочали урочистим вступним словом начальника ліцею-інтернату полковника Юрія Михайловича Захарова. Мудрий наставник, він зумів достукатись до серця кожного з 85-ти випускників.

«Ми пишаємось вами», - слова, які адресовані кожному, хто два роки тому зробив перший важливий крок - вступив до ліцею-інтернату, обрав найблагороднішу справу – захист Батьківщини.

Гімн України звучав цього дня особливо проникливо.

На урочистостях, присвячених 19-му випуску ліцею-інтернату були присутні шановні гості, серед яких представники влади міста Мукачево, депутат Мукачівської міської ради Переста О. М., Герой України, командир 128 ОГШБ полковник Собко С. С., Мукачівський міський військовий комісар полковник Гусєв І. К., заступник командира частини 18 окремого мостового загону майор Ігнатович І. І., начальник відділу по роботі з персоналом у У ДСНС у Закарпатській області полковник служби ЦЗ Безпалько О. К., голова ЗТО УСВА Югас В. К., голова Мукачівської міської організації ветеранів-афганців Семенчук В. С. начальник Мукачівського міськрайонного відділу УДСНС в Закарпатській області Мисла Є. І. та інші поавжні гості.

З вітальною промовою до керівництва, офіцерсько-педагогічного складу, ліцеїстів та усіх присутніх звернувся ліцеїст випускної роти віце-старший сержант 1 взводу 2 курсу Максим Пивовар. З великим хвилюванням він від імені випускників подякував усім, хто протягом двох років допомагав, навчав, виховував…

Особливо пам’ятним для ліцеїстів 2 взводу 2 курсу було отримання свідоцтв про повну загальну середню освіту стало: свої документи вони отримали з рук Героя України, командира 128 ОГШБ полковника Собко Сергія Станіславовича, який кожному з них висловив теплі побажання та настанови.            

На урочистостях ліцеїстам було вручено і цінні подарунки. Годинники із символікою ліцею-інтернату від імені полковника Юрія Захарова отримали найініціативніші ліцеїсти-випускники: віце-старший сержант Максим Пивовар, віце-сержант Віталій Ланецький. Також окремі ліцеїсти отримали похвальні грамоти за успіхи у навчанні, грамоти, подяки, та цінні подарунки від Мукачівської міської ради та керівництва 18 окремого мостового загону Державної спеціальної служби транспорту.

Під час урочистостей заслужені відзнаки отримали і члени колективу навчального закладу. Почесну грамоту Закарпатської обласної ради отримав заступник начальника ліцею-інтернату полковник Павловський Ю. С. Грамоти також отримали: вчитель англійської мови Пронтекер В. В. та офіцер-вихователь, командир 3 взводу 2 курсу капітан Бобуський П. В. Подяки за багаторічну сумлінну працю отримали сторож ліцею-інтернату Шалімов В. П. та завідуючий продовольчим складом Касинець Т. В. Крім цього, грамоти та почесні грамоти Мукачівської міськради отримали офіцери-вихователі: полковник Пацкань І. І., підполковник Симутенко Е. В., підполковник Захаров В. П., майор Захаров В. Г. Подяку отримав підполковник Стерник В. М. Від імені керівництва 18 окремого мостового загону Державної спеціальної служби транспорту заступник командира частини майор Ігнатович І. І. вручив Почесну Відзнаку заступнику начальника ліцею-інтернату з виховної роботи Оксані Юрьївні Варзі.

Після церемонії вручення свідоцтв про освіту, нагород та відзнак ліцеїсти закружляли у прощальному вальсі під звуки оркестру… Другий курс залишив достойну зміну - першокурсники блискуче виступили з комплексом вправ з рукопашного бою.

Потім відбулась хвилююча церемонія прощання з прапором… Мить, яку зі щемом у серці переживають не тільки випускники, але й усі присутні. На завершення урочистостей ліцеїсти 1-2 курсу пройшли центральною площею міста урочистим маршем.

Випускний – черговий крок у доросле життя. Ліцеїсти, отримали документи про повну загальну середню освіту. Попереду у кожного з них – самостійне життя. Нехай воно буде світлим і щасливим.

Саме тапер у них починається нове, доросле, самостійне життя. Ми щиро віримо і сподіваємось, що кожен з наших вихованців знайде свою дорогу і гідно покаже себе у дорослому житті.

Випускники востаннє одягнули ліцейну парадну форму, востаннє у такому складі пліч-о-пліч, пройшли урочистим маршем…

Щасливої Вам дороги, дорогі випускники!

Спеціально для cadet.org.ua заступник начальника ліцею-інтернату з виховної роботи

Оксана Варга.

 

 

Прочитано 169 раз Последнее изменение Вторник, 28 Май 2019 18:25