Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Среда, 06 Ноябрь 2019 22:52

Кадетська Вахта Пам'яті на честь Дня визволення Києва

6 листопада – особлива дата для киян, для тих, хто пам’ятає і шанує свою історію. В цей день в 1943 році війська 1-го Українського фронту під командуванням генерала армії Ватутіна звільнили від фашистських загарбників столицю України. 65 частин і з’єднань отримали почесне найменування Київських.

В цей день за багаторічною традицією, біля пам’ятникатанкістам на проспекті Перемоги відбувається Вахта Пам’яті. В почесній варті шикуються вихованці лицею-інтернату № 23 «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» Шевченківського району міста Києва – юні кадети та «шляхетні панянки» (саме так називають в ліцеї дівчат). Нащадки Великої Перемоги вшановують хвилиною мовчання пам’ять героїчних визволителів Києва.

До легендарного танку Т-34 з бортовим номером 111 покладають вінки та квіти.

У церемонії взяли участь керівники та мешканці Шевченківського району, батьки вихованців ліцею, учні розташованих поруч навчальних закладів, ветерани.

Особливої зворушливості заходу додавало звучання кадетського духового оркестру, виконання пісень та віршів.

У цей день вдячні кияни завжди згадують Героя Радянського Союзу гвардії старшину Нікіфора Микитовича Шолуденка, ім’ям якого названа одна з вулиць Шевченківського району. Хоробрий розвідник першим увірвався до окупованого Києва саме та такій «тридцять четвірці». Тут, у Києві, він геройськи загинув за нашу свободу та мирне життя. Нікіфор Шолуденко похований у парку Вічної Слави біля Печерської Лаври.

Вихованці ліцею-інтернату № 23 «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС» гідні його подвигу, гідні своїх прадідів, що звільнили рідне місто від фашистів. Вони – справжні кияни, нащадки слави та чудових звершень минулих поколінь, що мешкали в нашому великому місті, будували його, захищали та робили відомим на увесь Світ.

Мимоволі подумалось, що батьки юних кадетів та панянок – ще зовсім молоді люди – свого часу зробили дуже правильний вибір, коли привели своїх дітей в ліцей-інтернат № 23 «КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС». Адже тільки міцні традиції виховують гідних громадян – майбутню еліту Держави.

 

Прочитано 212 раз Последнее изменение Среда, 06 Ноябрь 2019 23:12