Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Понедельник, 25 Ноябрь 2019 22:41

Як ми відсвяткували День народження рідного училища

Цієї неділі, 24 листопада, ми відсвяткували 76 річницю створення Київського суворовського військового училища – Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

Нагадаємо нашим молодим братам-ліцеїстам, які можливо не знають ці історичні факти…

Наш з вами навчальний заклад був створений в далекому 1943 році під час корінного перелому в ході Великої Вітчизняної війни. (Довідка) Великою Вітчизняною історики називають ту частину Другої Світової війни, яка почалась після нападу німецько-фашистських загарбників на СРСР, до складу якого входила Україна.

У серпні 1943 року воїни багатонаціональної Радянської Армії, до складу якої входила значна частина українців, отримали перемогу над фашистським звіром на Курській дузі. Київ ще залишався під окупантами. Столицю України визволили лише восени того ж року. А вже 21 серпня вийшла Постанова Ради Народних Комісарів і Центрального Комітету ВКП(б) «Про невідкладні заходи з відновлення господарства в районах, визволенних від німецької окупації», в якому зокрема передбачалося створення дев’яти суворовських військових училищ «за зразком старих кадетських корпусів». Так було відновлено кадетське навчання на теренах нашої держави. На початок ХХ сторіччя на теренах сучасної України було п’ять кадетських корпусів: Полтавський, Київський, Одеський, Сумський та Львівський.

Серед відновлених у 1943 році навчальних закладів «за зразком старих кадетських корпусів» було й Харківське суворовське військове училище в місті Чугуєві. Першими суворовцями в більшості стали  хлопці, батьки яких загинули на війні. 24 листопада 1943 року училище отримало грамоту Президії Верховної Ради СРСР про вручення йому Бойового Червоного Прапору. Це День народження великого вітчизняного полководця генералісимуса Олександра Васильовича Суворова, який здобув чимало величних перемог. Саме цей день став Днем народження й нашого училища. Пізніше, у 1955 році навчальний заклад передислокувався до столиці міста Києва, де й знаходиться до цього часу.

Ось чому саме цей день є датою народження і нащадка Київського суворовського військового училища – Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

23 і 24 листопада в навчальному закладі були так звані «дні відкритих дверей». Випускники різних років ходили знайомими з дитинства коридорами, відвідували спальні приміщення. Ніяких урочистостей в ліцеї не влаштовували. Керівництво пояснює це тим, що День народження училища збігається з днями скорботи за померлими під час голоду 30-40 років. Навіть кімната історії ліцеї була зачиненою. За словами керівництва ліцею, там на разі відбувається ремонт.

Але тим не менш, у ці дні відбулась одна дуже позитивна подія…

За багаторічною традицією привітати своїх побратимів-ліцеїстів приїхали вихованці Білоцерківського військово-гімназійного корпусу, до якого входять учні Білоцерківської гімназії № 2 і авіаційного взводу гімназії м. Узин. Своїх вихованців до Києва привезли офіцери-вихователі Олександр Войтенко та Олег Петренко (випускник Київського суворовського військового училища 1985 року). З вітальним словом до кадетів Київського військового ліцею імені Івана Богуна звернувся президент клубу офіцерів «Честь», засновник Білоцерківського військово-гімназійного корпусу полковник Валерій Забарський.

Родзинкою привітання стало урочисте стройове дефіле з карабінами СКС. Це своєрідна візитівка саме білоцерківських кадетів. Вони є першим і на даний час єдиним в Україні колективом, який виконує подібний стройовий ритуал.

Після урочистостей ліцеїсти-богунівці провели для білоцерківських кадетів невеличку екскурсію, познайомили гостей з навчальною базою Київського військового ліцею. Приємно, що діти поспілкувалися, познайомилися. Ми маємо надію, що контакти київських і білоцерківських кадет триватимуть й надалі. До речі, білоцерківські кадети кожного року приєднуються до лав вихованців КВЛ ім. Івана Богуна і стають тут одними з найкращих у навчанні, дисципліні та спорті.

А ввечері кадети різних випусків зустрічалися в місцях відпочинку Києва, згадували роки навчання, друзів, вчителів... Ця дружба - на усе життя!

На фото:

    1. Кадет Юля Пустовойт (м. Узин), ліцеїст Аня Тесленко (КВЛ ім. І. Богуна), кадет Назар Терещенко (м. Узин), ліцеїст Богдан Комендант (КВЛ ім. І. Богуна), кадет Рома Коваль (м. Узин), ліцеїст Влад Чепіль (КВЛ ім. І. Богуна), кадет Настя Терещенко (м. Узин).
    2.  Президент клубу офіцерів «Честь», засновник Білоцерківського військово-гімназійного корпусу полковник Валерій Забарський.
    3. Не старіють душею суворовці-ветерани… Випускники 1950-х років Київського суворовського військового училища.
    4. Випускники КвСВУ Борис Пасько (1969 р.) і Юрій Полуектов (1970 р.) на місці пам’ятника Олександру Суворову.
    5. Випускники 2006-2008 років навчання в Київському військовому ліцеї ім. Івана Богуна під час дружньої зустрічі.

 

Прочитано 500 раз Последнее изменение Понедельник, 02 Декабрь 2019 15:38

Галерея изображений