Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Пятница, 31 Январь 2020 11:39

Пам'ять заради майбутнього

Дорогі друзі, брати-кадети!

Сьогдні ми розпочали велику справу - перевірку Кімнати історії (музею) Київського військового ліцею ім. Івана Богуна, створеного на базі Київського суворовського військового училища.

Останнім часом від багатьох випускників надходили  запитання та зауваження стосовно наявності експонатів у Кімнаті історії (музеї) ліцею. Наши брати-кадети висловлювали занепокоєність тим, що експозиція музею постійно скорочується, а експонати, які ще нещодавно знаходились на своїх звичних місцях, кудись зникають. За словами керівництва ліцею ім. І. Богуна, вони зберігаються на складі.

Ми виходимо з того, що експонати музею - це власність українського народу. Минають часи, епохи, а пам'ять має залишатися. Для нас ця пам'ять - свята та безцінна.

Сьогодні відбулася перша робоча зустріч в Міністерстві оборони України, в якій взяли участь члени Ради ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ" Євген Смушков, Роман Сазонов та Олексій Висторопський. З боку Міністерства оборони план перевірки обговорював Василь Павлов - завідувач сектору воєнно-історичної політики Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України.

На разі готується відповідний Наказ, після якого комісія почне перевірку.

Пропонуємо усім, хто пам'ятає важливі експонати, наявність яких слід перевірити особливо, надсилати свої пропозиції на адресу Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра..

Особливо просимо надсилати фото, які робилися в музеї у різні роки.

Нижче публікуємо план перевірки, затверджений президентом ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ" Романом Солодким.

На фото можна побачити, як музей виглядає зараз. З осени минулого року там триває ремонт. Від нас з вами залежить, яким музей постане після цього ремонту.

 

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРКИ

Кімнати пам’яті (музею) Київського військового ліцею ім. Івана Богуна, створеного на базі Київського суворовського військового училища

Під час спілкування з працівниками ліцею попросити надати та перевірити:

 1. Копії наказів (витяги), письмових розпоряджень, службових записок та інших документів, виданих начальником та іншими посадовими особами ліцею, що стосуються Кімнати пам’яті (музею), в тому числі порядку призначення посадових осіб, відповідальних за даний об’єкт.
 2. Відображення майна, що зберігається у Кімнаті історії (музеї) ліцею, в балансі Київського військового ліцею ім. Івана Богуна.
 3. Копії актів передачі-приймання майна Кімнати історії (музею) начальниками ліцею (іншими відповідальними посадовими особами);
 4. Інвентарні книги обліку подарунків закордонних делегацій та почесних гостей ліцею;
 5. Наявність складу експонатів, вилучених з експозиції, ведення складського обліку;
 6. Наявність інвентарної книги обліку експонатів із зазначенням експонатів, що виставлені для експозиції  у Кімнати історії (музею) та тих, що зберігаються на складі;
 7. Відповідність умов зберігання експонатів на складі;
 8. Наявність актів передачі-приймання майна, якщо ті чи інші експонати були повернені членам родин історичних особистостей або передані у інші музеї.

Особливу увагу звернути на такі експонати:

А) шинель колишнього начальника училища генерал-майора Томашевського, орден Леніна (оригінал) та польову сумку;

Б) зразки форми одягу суворовців;

В) меморіальну дошку з бронзи кіносценариста, поета, та письменника випускника Київського суворовського військового училища 1955 року Геннадія Шпалікова, що була виготовлена та встановлена на фасаді будівлі ліцею до  його 70-річча.

Г) порцелянова ваза – подарунок китайської делегації під час відвідання КвСВУ у 50-ті роки ХХ сторіччя.

Відповідальні особи від ВГО «Всеукраїнська асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ»:

 1. Виконавчий директор асоціації Євген  Смушков (випускник КвСВУ, журналіст, громадський діяч).
 2. Член Ради асоціації Роман Сазонов (випускник КвСВУ, підприємець, громадський діяч).
 3. Член Спілки ветеранів КвСВУ Олексій Висторопський (випускник КвСВУ).
Прочитано 288 раз Последнее изменение Пятница, 31 Январь 2020 12:12

Галерея изображений