Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Суббота, 07 Март 2020 17:26

Подвиг духу Ігоря Семеновича Зарічного

Вдивіться уважно, як захоплено працює МАЙСТЕР. 17 березня ми будемо святкувати 84-й день народження нашої кадетської легенди – скульптора Ігоря Семеновича Зарічного, автора пам’ятника Олександру Суворову, що майже півсторіччя прикрашав фасад Київського суворовського військового училища – Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Це фото ми зробили сьогодні, 6 березня, по-весняному теплим ранком. Під лагідним сонячним промінням скульптор вже може творити на свіжому повітрі. Як можна побачити, Ігор Семенович пересувається на інвалідному візку: кілька років тому йому відняли ногу. Підполковник запасу, він – справжній герой, тому що, не дивлячись на стан здоров’я, на побутові проблеми, на мізерну пенсію, продовжує наполегливо та піднесено працювати на благо України, на її силу і майбутнє.

І це не просто епітети. Саме на силу та незламність духу нашої Батьківщини працює сьогодні – як і усе своє життя – скульптор Ігор Зарічний. А створює він зараз бюст Івана Гонти, що з цього року стане перехідним призом Всеукраїнської спартакіади серед військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв (коледжів) з посиленою військово-фізичною підготовкою з військово-прикладних видів спорту. Найміцніші, найспритніші, най витриваліші, найвлучніші кадети, які переможуть у командному заліку, увезуть з собою в рідний ліцей погруддя легендарного козака Івана Гонти.

За такий приз варто поборотися…

Іван Гонта – очільник та герой народного постання XVIII сторіччя, що отримало назву Коліївщина. Потрапивши у ворожий полон, він зазнав нелюдських катувань. Навіть ти, хто знущався над ним, не могли дивитися на його страждання, а він тільки посміхався їм в очі. З рештою катам довелося просто вбити безстрашного козака, тому що він нібито не відчував болю, коли його тіло буквально шматували.

ВГО «Всеукраїнська асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» вирішила, що саме образ козачого полковника Івана Гонти якнайкраще передає українську силу тіла й духу, зневагу до спроб ворога залякати та зламати нашого вояка.

До речі, погруддя Івана Гонти, що стане перехідним призом Спартакіади, є точною копією фігури цього героя з пам’ятника Максиму Залізняку і Івану Гонті, встановленого в Умані. Автор цього монументу, як ви розумієте, теж Ігор Семенович Зарічний.

… Ми вважаємо, що Ігор Семенович Зарічний сьогодні – такий самий герой духу. Щодня в нього з’являються нові творчі ідеї. Нещодавно він закінчив роботу над скульптурним портретом давньогрецького філософа Епікура, зараз працює над Гонтою. А ще, дорогі суворовці, на світлинах ви можете впізнати знайомі вам з дитинства погруддя Олександра Невського та Михайла Кутузова, які колись прикрашали алею полководців нашого рідного училища. Так, це теж роботи Ігоря Семеновича. Зараз вони «ховаються» на подвір’ї його будинку. Але добре, що збереглися…

І наостаннє. На подвір’ї будинку Ігоря Семеновича стоїть вже готова до виробництва фігура Івана Богуна. На думку багатьох експертів-мистецтвознавців, саме вона має зайняти місце Олександра Суворова перед фасадом Київського військового ліцею імені Івана Богуна. По-перше, вона є справжнім скульптурним шедевром. По-друге, в усіх цивілізованих суспільствах існує традиція: якщо з ідеологічних міркувань здійснюється демонтування того чи іншого пам’ятника, право зробити альтернативний монумент завжди надається саме його автору. Це справедливо і символічно. Вважаємо за доцільне нагадати про це керівництву Міністерства оборони України, якому підпорядкований Київський військовий ліцей імені Івана Богуна.

 

Прочитано 271 раз Последнее изменение Суббота, 07 Март 2020 19:03

Галерея изображений