Вторник, 29 Март 2016 13:42

Круглий стіл

23 листопада відбулося засідання "круглого столу"  на тему: "Професійне служіння Україні - вища форма патріотизму. (Про необхідність впровадження системи ефективної підготовки державних службовців з дитинства, яка спроможна викорінити корупцію на «генетичному» рівні).

Організатори: Укрінформ, Всеукраїнська Асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» та газета «БІЗНЕС».

Учасники: Артур Герасимов, народний депутат України; Володимир Співаковський, засновник ліцею "Гранд"; Тетяна Попова, заступник Міністра інформаційної політики України; Роман Тичківський, керівник Української академії лідерства; Андрій Астапов, заступник директора департаменту нормативно-правової роботи та юридичного забезпечення Нацдержслужби; Ігор Канєвський, головний редактор газети БИЗНЕС; Володимир Чеповий, шеф редактор газети БИЗНЕС; Віктор Яцина, президент Всеукраїнської Асоціації "Кадетська Співдружність";  Роман Сазонов, заступник голови Ради ВГО «Кадетська співдружність»; Валерій Забарський, голова громадської організації "Клуб офіцерів "Честь"; Юрій Єхануров, голова правління громадської організації "Міжнародний благодійний фонд "Україна - ЮНЕСКО"; Тетяна Савченко, керівник проекту "Імперія розвитку"; Євген Шелест, керівник Центру воєнної політики та політики безпеки; Сергій Галушко, заступник начальника управління Міністерства оборони України, член ради Всеукраїнської Асоціації "Кадетська співдружність", полковник; Володимр Ліпкан, Консультант комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, керівник громадської організації "Глобальна організація союзницького лідерства"; Анатолій Грищук, капітан 1 рангу; Валентин Соколовський, Гетьман Всеукраїнського об'єднання козацтва.

Обговорювалися ключові питання:

1.Світовий досвід створення умов для розвитку еліти Держави та підготовки держслужбовців. Важливість усвідомлення Місії Служіння.

2.Військові ліцеї як підґрунтя та модель для побудови в Україні багаторівневої системи ефективної підготовки державних службовців військового і цивільного спрямування.

3.Необхідні кроки державної політики у побудові Системи ефективної підготовки державних службовців з дитинства - як стратегії викорінення корупції на генетичному рівні.

Підсумкові матеріали:

Підготовку до державної служби потрібно розпочинати ще зі шкільної лави, для чого необхідно адаптувати існуючу систему навчання.

Про це йшлося на круглому столі 23 листопада в Укрінформі.

«Підготовка державних службовців з дитинства - це стратегічне завдання, яке поки що держава повністю не використовує», - наголосив шеф-редактор газети "Бізнес" Володимир Чеповий.

На його думку, для цього потрібно використати вже існуючу систему підготовки молоді, що дасть змогу виховати генерацію, яка буде сприймати державну службу як служіння державі та народу, а не спосіб особистого збагачення.

«Треба адаптувати вже існуючі технології задля того, щоб на багато років уперед ми могли розуміти, що державні службовці у нас готуються з дитинства, і ми не переживаємо, що їх можна звабити хабарями», - наголосив Чеповий.

Зокрема, на думку учасників круглого столу, існуючої системи підготовки держслужбовців на базі Національної академії недостатньо, крім того, навчання там також здійснюється на контрактній основі, що дисонує з самим принципом державної служби.

Як зауважив президент Української асоціації «Кадетська співдружність» Віктор Яцина, таку підготовку з державного управління можна було б запровадити на базі навчально-виховної системи військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою  в Україні, в яких навчання юнаків буде здійснюватися як для роботи у військовій сфері, так і на цивільних державних посадах.

"Підґрунтя для такої системи в Україні є. Це 16 ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою та 2 військових ліцеї", - сказав Яцина.

 

Пропозиції  учасників круглого столу

щодо  необхідності впровадження системи ефективної підготовки

державних службовців з дитинства.

Обговоривши проблеми підготовки до державної служби ми, учасники круглого столу, відзначаємо:

1.  Протягом багатьох  століть система підготовки до державної служби з дитинства внесла значний вклад у підготовку особистостей зі світовим ім’ям та державних діячів самого високого рівня, які здійснили вагомий внесок у розвиток різних держав, науки, техніки, освіти та мистецтва. Серед випускників даної системи: Шарль де Голль, Уїнстон Черчилль та більше ніж половина Прем’єр-міністрів  Великобританії,   К. Маннергейм,  М. Кутузов, П. Нахімов, Ф. Ушаков, Ф. Беллінсгаузен, І. Крузенштерн, , М. Римський-Корсаков, О. Скрябін, М. Мусоргський,   В. Верещагін, М . Дубовський, І. Сікорський, В. Даль, С. Мосін, О. Можайський,  П.Нестеров,  та багато-багато інших.

2. Підготовка висококваліфікованих, патріотично налаштованих державних службовців, які мають місію усвідомленого  служіння Державі та українському народові – є запорукою державної незалежності, територіальної цілісності,  сталого економічного зростання та викореню корупції.

3. Необхідність застосування  світового досвіду підготовки до державної служби з дитинства, підґрунтям для якого є військові ліцеї та ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою України.

4. Система підготовки  державних службовців в регіональних інститутах державного управління потребує детального вивчення та реформування з метою виключення корупційної складової у питаннях відбору  вступників для навчання.

Учасники круглого столу пропонують:

1.  Створити робочу групу по вивченню та впровадженню дієвої системи підготовки до державної служби з дитинства, підґрунтям для якої є військові ліцеї та ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою України..

Просити Міністра освіти та науки України очолити дану робочу групу.

2. Робочій групі:

  • pозробити Концепцію системи підготовки до державної служби з дитинства та Положення про навчальні заклади, що здійснюють підготовку до державної служби з дитинства;
  • підготувати пропозиції щодо внесення змін до законодавчих та підзаконних актів в питаннях підготовки до державної служби з дитинства, забезпечивши безпосередній зв'язок середньої та вищої освіти в питаннях підготовки до державної служби та безперервність освіти;
  • уточнити умови зарахування до регіональних інститутів державного управління,  передбачивши цільове зарахування до них випускників середніх навчальних, що здійснюють підготовку до державної служби з дитинства.

 

З матеріалами засідання круглого столу Ви зможете ознайомитися за посиланням:

 

http://www.ukrinform.ua/rubric-roundtable/1916501-profesiyne-slujinnya-ukrajini-vischa-forma-patriotizmu-zala-2.html#

 

 

Прочитано 1544 раз Последнее изменение Среда, 30 Март 2016 06:40