Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Понедельник, 05 Апрель 2021 20:14

Вічна пам'ять нашому побратиму Віталію Адаменку...

Сумна звістка. 3 квітня пішов з життя член Ради ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ", випускник Київського суворовського військового училища 1985 року, Адаменко Віталій Олексійович.

Немає слів, щоб висловити нашу скорботу і біль. Це було неочікувано. Віталій ніколи не жалівся, не просив про допомогу чи співчуття. Навпаки - він сам постійно допомагав своїм побратимам. І морально, і матеріально. Віталій Адаменко завжди фінансово підтримував ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Він був одним з засновників ВГО "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ". Це важка втрата.

Висловлюємо свої співчуття родині Віталія. Вічна пам'ять і вічна слава.

Останні роки ми неодноразово ініціювали нагородження Віталія Адаменка орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Але державні чиновники різних рівнів вирішили, що він... не достатньо зробив для України. Господь їм суддя. А ми - ті, хто дружив з Віталієм, хто навчався з ним в суворовському і загальновійськовому командному училищах, хто воював під його командуванням - вважаємо Віталія Адаменка Героєм, справжнім офіцером і зразковим кадетом.

Нижче публікуємо нагородний лист, який ми офіційно представляли міністру оборони України. Там в сухій офіційній формі викладено усе, що капітан запасу Віталій Адаменко зробив для України і її народу.

АДАМЕНКО В.О. після закінчення Київського суворовського військового училища, навчався в Ленінградському Вищому Загальновійськовому Училищі імені С.М. Кірова. Після закінчення був направлений в розпорядження штабу військової розвідки ПГВ (Південної групи військ). Лейтенант  АДАМЕНКО В.О. виявив непересічні здібності як розвідник та організатор бойових операцій. З 1989 до 1991 року виконував таємні задачі Збройних Сил СРСР в Африці. Проявив мужність під час неодноразових бойових зіткнень, отримав контузію та поранення. Участь радянських військових у війнах в Африці до сих пір знаходиться під грифом «цілком таємно». Усі документи про цей період служби знаходяться в Москві. Після проголошення Незалежності АДАМЕНКО В.О. як справжній патріот написав рапорт про переведення до Збройних Сил України. Але через контузію та поранення, отримані під час бойових дій в Африці, вимушений був звільнитися за станом здоров’я. Звільнився з лав ЗСУ в 1992 році. За заслуги під час виконання спеціальних операцій отримав статус Ветерана військової розвідки. Нагороджений Фондом Ветеранів військової розвідки медалями “За заслуги” 1, 2, 3 ступенів.

З 1992 року працював у народному господарстві, займався власним бізнесом та вів громадську діяльність. Як член Ради ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність» проводив військо-патріотичну роботу серед молоді, пропагував навчання у військових (військово-морських) ліцеях, гімназіях, кадетських класах та ліцеях-інтернатах з посиленою військово-фізичною підготовкою, підтримував ветеранів.

Активний учасник Помаранчевої революції (2004) та Революції Гідності (2013-2014).

У 2014 році, як український патріот, АДАМЕНКО В.О. добровільно (стан здоров’я та вік дозволяли відмовитись від мобілізації) повернувся на державну службу і став на захист Батьківщини. Був призваний в Збройні Сили України та з урахуванням попереднього бойового досвіду призначений на посаду командира 10 (ШТУРМОВОЇ) роти 24 (залізної) бригади. Не дивлячись на тривалу перерву у службі АДАМЕНКО В.О. проявив себе військовим фахівцем вищого ґатунку. Завдяки грамотному плануванню та організації бойових дій, досконалому знанню матеріальної частини озброєння, власним командирським якостям АДАМЕНКО В.О., підрозділ, яким він командував, прославився фактично відсутністю втрат. Солдати мріяли попасти під командування АДАМЕНКО В.О., а батьки до сих пір вдячні командиру за збережені життя підлеглих.

26 жовтня 2014 під час штурму  села Сокільники (Новоайдарський район Луганської області) у ході бою була знищена  рота  спецпризначення “МАНГУСТ” терористичних військ (більше за 90 бойовиків). Серед підлеглих АДАМЕНКО В. О.  було втрачено лише 4 військовослужбовця  пораненими. Вдалий перебіг і завершення бою було забезпечено завдяки грамотній організації боротьби з вогневими точками ворога, особистій мужності командира штурмової роти.

АДАМЕНКО В.О.  був звільнений з лав ЗСУ в 2015 році в званні капітана за станом здоров’я.

АДАМЕНКО В.О. є членом Ради ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність». Постійно відвідує ліцеї-інтернати з посиленою військово-фізичною підготовкою по всій Україні, розповідає про бойовий досвід, проводить «уроки мужності». Завдяки цій роботі велика кількість випускників ліцеїв продовжує навчання в вищих навчальних закладах Збройних Сил України та інших силових відомств. Багато з них успішно проходять службу на офіцерських посадах, стали учасниками АТО.

За високий професіоналізм АДАМЕНКО В.О. нагороджений пам’ятною відзнакою Командувача Оперативним командуванням “Північ” ЗС України “За службу державі” (2017).

Прочитано 353 раз Последнее изменение Понедельник, 05 Апрель 2021 21:55

Галерея изображений