Жизнь - Отечеству, Честь - никому

Пятница, 23 Апрель 2021 13:41

Луганському ліцею – 28 років! Вітаємо!

22 квітня Луганському обласному ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» виповнилося 28 років. ВГО «Всеукраїнська асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» щиро вітає луганських кадетів і керівництво ліцею з святом!

Швидко плине час… Здавалося б, зовсім нещодавно делегація Асоціації відвідувала Кремінну і ми підписували Договір про співпрацю. Тоді у самому розпалі була реконструкція нового місця розташування ліцею після його передислокації з рідного Луганська до Кремінної.

І ось будівництво вже закінчено. І сьогодні, завдяки ініціативі і неспинній енергії начальника ліцею бригадного генерала Валерія Євгеновича Ємбакова, Луганський ліцей є найкращим в Україні за станом навчально-матеріальної бази, побутових умов і спортивної інфраструктури. Це дуже цікавий приклад, коли не в столичному регіоні, і не в потужному місті-мільйоннику кадетський освітній заклад облаштований за найкращими світовими стандартами. Напевне, дуже важливо з політичних міркувань, що саме на Сході України з’явився такий потужний військовий ліцей, що демонструє не тільки силу українського духу, а й високий інтелект і сучасну підготовку майбутніх захисників Держави.

Офіційні урочистості з нагоди 28-річча освітнього закладу відбудуться завтра (субота, 24 квітня), на жаль, без участі ліцеїстів через обмеження, пов'язані з пандемією короновірусу. ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ" підготувала привітання для наших друзів, яке ми й публікуємо нижче.

На титульній світлині: члени ради ВГО "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ" під час відвідання ліцею восени 2017 року.

На світлинах галереї: 1,2,4 - начальник ліцею бригадний генерал Валерій Ємбаков розповідає Президенту України Володимиру Зеленському про успіхи у реконструкції приміщень ліцею (осінь 2020 р.); 3,6 - головна будівля освітнього закладу після глибокої реконструкції; 5 - басейн для спортивного плавання; 7 - ліцеїсти під час уроку (2017 р.); 8, 9, 11, 12, 14 - Валерій Ємбаков проводить екскурсію ліцеєм для членів Ради Асоціації (осінь 2017 р.); 10, 19 - роботи з реконструкції трвають (осінь 2017 р.); 13 - заняття з фізичної підготовки; 15 - Роман Солодкий (президент ВГО "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ") і Валерій Ємбаков підписують Договір про співпрацю (осінь 2017 р.); 16, 17, 18 - члени Ради Асоціації передають ліцею книги, "Кадетський журнал" і подарунки (осінь 2017 р.)

Історична довідка

Луганський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії» створено в 1993 році  відповідно до наказу начальника Головного штабу Збройних сил України на базі частини майна Луганського вищого військового авіаційного училища штурманів як один із найперших ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою в Україні.

З 3 по 5 червня 2010 р. за ініціативи та організаційного сприяння ВГО «Всеукраїнська асоціація «КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ» на базі ліцею вперше за часи незалежності України відбулась Всеукраїнська Спартакіада військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою.

З квітня 2014 року і ліцей, і його вихованці та випускники опинились у самому центрі військового протистояння між українською владою та незаконними збройними формуваннями. З листопада 2014 року навчальний заклад переміщено на підконтрольну українській владі територію у м. Кремінна Луганської області.

За 28 років  існування було здійснено 23 випуски ліцеїстів, більшість із яких продовжила навчання у вищих навчальних закладах  Міністерства оборони та інших силових структур України.

Восени 2020 року ліцей відвідав Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних сил Володимир Зеленський.

Вихованцям та педагогам
Луганського обласного ліцею-інтернату
з посиленою військово-фізичною підготовкою

«Кадетський корпус імені Героїв Молодої Гвардії»

Дорогі друзі!

Від імені Асоціації  випускників суворовських військових училищ, військових спецшкіл, військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв (коледжів) з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетська співдружність» щиро вітаємо вас з 28 річницею заснування Луганського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені Героїв Молодої Гвардії»!

Ваш освітній заклад – один із старіших в Україні серед тих, де юнаки свідомо обирають служіння Батьківщині з дитинства.

Свою вірність Україні ви довели у доленосні часи, коли ваше рідне місто було захоплене терористами. Ви залишили Луганськ, але на новому місці – у Кремінній – ліцей відродився, неначе птах Фенікс, і став ще прекраснішим, ще потужнішим, ще більш загартованим. Історія триває, а успіхи примножуються!

Бажаємо усім вихованцям ліцею міцного здоров’я, успіхів у навчанні і спорті та нових перемог на благо України!

Шановні офіцери, вихователі та  вчителі, службовці та працівники ліцею! Дякуємо вам за вашу сумлінну працю! Висловлюємо вам щиру вдячність за неоцінимий внесок у виховання та  навчання майбутньої еліти Збройних сил, за вашу любов до дітей.

Дорогі батьки і опікуни ліцеїстів!

Дякуємо вам за довіру  до системи підготовки до служіння Батьківщині з дитинства.

Зичимо усім, дорогі друзі, здоров’я, щастя, радості, миру та впевненості у майбутньому!

Слава України!

Завжди пам’ятаймо наше священне гасло: «Душу – Богові, життя – Батьківщині, честь – нікому!»

 

24 квітня 2021 р.

Президент Асоціації

 Роман Солодкий

Прочитано 210 раз Последнее изменение Пятница, 23 Апрель 2021 16:07