Пятница, 27 Август 2021 21:47

"Кадетська співдружність" готує до видання книгу Віктора Івановича Яцини

Як тільки почали поширюватися чутки про те, що Віктор Іванович Яцина (почесний президент ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ") закінчує роботу над збіркою історичних нарисів "Служіння Вітчизні з дитинства (український кадетський літопис)", нам почали писати й телефонувати з різних кутків Світу, аби замовити цю книгу, яка, ще не вийшовши з друку, викликала такий жвавий інтерес.

І це не дивно, тому що патріарху української військової освіти вдалося зібрати та систематизувати унікальні матеріали на тему вітчизняного доробку у справу плекання справжньої еліти Держави. Книга вийде українською мовою, але вона буде цікава не тільки тим, хто з дитинства носив погони саме на теренах сучасної України, а й усім, хто обрав справою життя військову та державну службу. У будь-якій країні та в усі часи великі державні зрушення робилися тільки спеціально підготовленими та вихованими людьми. Економічні та політичні успіхи не робляться "народними масами" на майданах. Вони створюються в наукових лабораторіях та конструкторських бюро, в клініках та військових штабах, у майстернях, цехах і на полігонах... А також здобуваються в бою.

А починається усе в навчальних класах, бібліотеках, спортивних майданчиках... І над усім цим панує постать ПЕДАГОГА. І, якщо він є офіцером, це накладає на нього ще більше відповідальності, вимагає від нього бути справжнім митцем, в руках якого - найскладніший матеріал: юнацька душа.

Отже, книга стане у пригоді усім, хто служить, працює і навчається у військових (військово-морських) ліцеях, кадетських корпусах, суворовських і нахімовських училищах, ліцеях (гімназіях, коледжах) з посиленою військово-фізичною підготовкою. А також, звичайно, усім, хто мав щастя закінчити згадані кадетські освітні заклади.

УВАГА! НАКЛАД КНИГИ ОБМЕЖЕНИЙ. ПОПЕРЕДНІ ЗАМОВЛЕННЯ (без оплати) НАДСИЛАТИ НА ЕЛЕКТРОННУ АДРЕСУ Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.. Ціна книги складе приблизно 200 грн. і остаточно сформується після закінчення усіх редакційно-видавничих робіт.

ДО КНИГИ УВІЙШЛИ ТАКІ РОЗДІЛИ:

1. Підготовка до служіння Вітчизні з дитинства. (Історія).

В цьому розділі надається інформація про витоки підготовки до служіння Вітчизні з дитинства (Лікеї, стародавні Афіни). Досліджується історія відомих  закладів, що здійснювали підготовку до служіння Вітчизні з дитинства (Ітонський коледж, школи Джур, Лембергська (Львівська) школа кадет; Київський, Полтавський, Сумський, Чорноморський, Одеський кадетські корпуси та Севастопольський морський кадетський корпус; Київське суворовське військове училище; артилерійські, морськи, авіаційні спецшколи; Львівська республіканська спецшкола з посиленою військово-фізичною підготовкою).

Також надається коротка довідка про відомих випускників кадетських корпусів (Сікорський, Даль, Засядько, Дубовський та інші)

2. Підготовка до служіння Вітчизні з дитинства в Україні. (сьогодення).

Надається інформація про формування в Україні військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою та інформація про провідні військові ліцеї та ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою (Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, Військово-морський ліцей, Волинський, Сумський, Луганський, Чернігівський, Криворізький, Кам’янець-Подільський, Запорізький, Львівський, Закарпатський, Прикарпатський, Одеський, Острозький,  23-й (Київ)  ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою та Харківську державну гімназію-інтернат).

3. Відомості про відомих випускників Київського суворовського військового училища – Київського військового ліцею.

Асоціація висловлює бажання – кожен з випусків повинен бути представлений в нашій книзі. З цього приводу просимо: визначитися кого Ви вважаєте  за необхідне бути представленим в книзі від випуску (роти) та надати про нього інформацію.

Інформацію надавати на електронну адресу:  Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

4. Люди, події та факти.

Історія будівлі СВУ-ліцею, про вчителів і командирів, навчальні плани, спортивні рекорди та інші цікаві факти.

5. Кадетський рух.

Про громадські організації та об’єднання випускників суворовських училищ, військових ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою.

6. Сторінки пам’яті.

Про випускників, які загинули в АТО/ОСС

7. По рідному училищу (фоторепортаж)

ВІД АВТОРА

Підготовка до служіння Вітчизні було, є і буде першочерговим завданням для любої влади в питаннях державотворення та ефективного державного управління. Саме про це свідчить світовий досвід – ті Держави, які опікувалися підготовкою управлінської еліти, а особливо підготовкою до служінню Вітчизні з дитинства, займають провідне місце в світі. «Якими діти народжуються, це не від кого не залежить. Але шляхом правильного виховання зробити їх хорошими – це в наших силах», - відзначав Плутарх. Визнані світові лідери, видатні вчені, дослідники пройшли через школу підготовки до служіння Вітчизні з дитинства. Саме в юні роки закладаються ті морально-етичні цінності, яким слідують все своє життя, здійснюється прищеплення від корупції, всеможливих спокус та вад, виховується місія Служіння своєму народові, вміння приймати масштабні рішення та нести відповідальність за них.

В Україні також закладені основи підготовки до державної служби з дитинства – це військові ліцеї та ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Головне в системі підготовлення до служіння Вітчизні з дитинства – це формування, розвиток та підготовлення особистості до виконання місії СЛУЖІННЯ своєму народові та державі. Для виконання цього завдання необхідно створити цілісну систему, а не відтворити окремі її елементи. Потрібна, перш за все, єдина система управління, єдині вимоги до результативності навчання та виховання, єдина система підготовки педагогічних кадрів для цих закладів.

Навіть короткий аналіз результативності теперішньої підготовки до служіння Вітчизні з дитинства демонструє її ефективність, перспективність та необхідність підтримки на самому високому рівні. Так, з 47 Героїв України, яким було присвоєно це високе звання за час проведення АТО/ОСС, шестеро випускники закладів підготовки до служіння Вітчизні з дитинства, а з 3-х повних кавалерів ордену «За мужність» - один є  випускником цих закладів. Багато випускників займають відповідальні державні пости. Але головне – переважна більшість з випускників стали людьми порядними, які з честю та гідністю виконують місію служіння Державі.

Беззаперечно, що Держава яка дбає про формування еліти спроможної до ефективного СЛУЖІННЯ своєму народові з дитинства,  має всі можливості для сталого розвитку та процвітання, подоланню корупції і «кумівства».

НАША ДОВІДКА ПРО АВТОРА КНИГИ

Яцина Віктор Іванович, випускник Київського СВУ 1968 року, Почесний Президент ВГО «Всеукраїнська асоціація «Кадетська співдружність», лицар ордену «Богдана Хмельницького» 3 ступеня, Заслужений працівник народної освіти- України, головний редактор часопису «Кадетський журнал», учасник бойових дій. Має чисельні відзнаки Міністерства оборони України та багатьох Громадських організацій.

Народився 5 квітня 1950 року в с. Петрівка Гадячського району Полтавської області.

З 1965 по 1968 роки навчався в Київському суворовському військовому училищі, після закінчення якого був направлений до Київського вищого загальновійськового  командного училища. З вересня 1972 року проходив службу в в/ч 07224 (м. Біла Церква, Київської обл.) на посадах командира розвідувального взводу, розвідувальної роти, начальника штабу-заступника командира мотострілецького батальйону.

З червня 1973 року по червень 1974 року знаходився в спеціальному закордонному відрядженні як спеціаліст з тактики та бойового використання бойової машини піхоти (БМП-1) в Арабській республіці Єгипет.

В січні 1978 року переведений до Київського суворовського військового училища на посаду офіцера-вихователя, а в травні 1980 року призначений на посаду командира роти суворовців - старшого викладача військових дисциплін. З травня 1985 року - заступник начальника навчальної частини Київського суворовського військового училища.

В 1992 році  перепризначений нам посаду заступника начальника навчальної частини Київського військового ліцею. В грудні 1991 року очолив робочу групу з розробки Концепції та Положення про військові ліцеї України. В березні 1992 року Концепція та Положення були схвалені на розширеному засіданні Департаменту військової освіти МО України. Надавав допомогу при формуванні Львівського, Чернігівського, Донецького, Луганського та Криворізького ліцеїв. У 1996 році приймав участь в розробці програми "Допризовна підготовка" для військових ліцеїв.

В 1998 році приймав участь в розробці Положення про навчально-оздоровчий комплекс Київського військового ліцею та у його створенні.

У 2004 році звільнився з лав Збройних сил України у відставку за станом здоров’я.

З травня 2006 року на громадських засадах обіймав посаду Президента Київської міської асоціації випускників суворовських військових училищ та військових ліцеїв "Кадетська співдружність", з 2010 року Президента ВГО «Всеукраїнська асоціація "Кадетська співдружність", з 2013 року - почесний Президент Асоціації.

На світлині: члени Ради ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ" (зліва направо) Леонід Хомутенко, Віталій Адаменко*, Роман Солодкий (президент Асоціації), Віктор Яцина (почесний президент Асоціації), Олександр Чапалда, Євген Смушков (виконавчий директор Асоціації).

*Віталій Адаменко пішов з життя у квітні 2021 року

Прочитано 529 раз Последнее изменение Суббота, 28 Август 2021 08:56

Галерея изображений