Вторник, 15 Февраль 2022 13:35

Війна в Афганістані: пам'ять, гідність, погляд у майбутнє

Війна в Афганістані закінчилася 33 роки тому. ЇЇ ветерани - ще доволі молоді люди, що активно беруть участь у суспільному житті, державотворенні, вихованні молодого покоління. Низькій уклін їм у святий для нас усіх день - 15 лютого.

Ліцей-інтернат № 23 "КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС" імені Володимира Великого за підтримки ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ" організував у цей день ZOOM-конференцію "ВІЙНА В АФГАНІСТАНІ: ПАМ'ЯТЬ, ГІДНІСТЬ, ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ".

До заходу були запрошені кадети та військові ліцеїсти з братніх освітніх закладів:

Київського військового ліцею ім. Івана Богуна,

Харківської державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус»,

Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою,

Закарпатського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Красного Поля,

Коропецького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Дуже приємно, що наші друзі й партнери запросили до участі у конференції ветеранів Афганістану. Зокрема поруч з харківськими кадетами був голова Харківської міської спілки ветеранів Афганістану, почесний громадянин міста Харкова, майстер спорту міжнародного класу, призер Параолімпійських ігор із зимових видів спорту Овчаренко Микола Миколайович, ліцеїсти-богунці взяли участь у конференції разом з ветераном свого освітнього закладу, учасником бойових дій в Афганістані старшим прапорщиком у відставці Миколою Денисовичем Рубаном, який більше тридцяти років свого життя віддав службі в Київському суворовському військовому училищі - Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. До речі, серед вихованців Миколи Денисовича є навіть генерали.

Після історичного екскурсу про передумови та перебіг цієї війни, ведучий заходу вихователь ліцею-інтернату № 23 "КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС" ім. Володимира Великого виконавчий директор ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ" Євген Смушков запросив до слова інших учасників конференції. Кадети та військові ліцеїсти почули спогади ветеранів про бойових товаришів, про справжню мужність, любов до Батьківщини, вірність присязі.

Приємно, що серед тих, хто взяв слово, був випускник 5-Ї роти Київського суворовського військового училища 1977 року Віталій Андрійович Босенко. Він розповів сучасним кадетам про традиції свого покоління, про друзів та бойових товаришів. В Афганістані Віталій Босенко у 26 років командував танковим батальйоном. Зараз наш брат-кадет проживає в Москві, але кожного року знаходить можливість приїхати до рідного села біля Корсунь-Шевченківського, відвідати могили загиблих побратимів-афганців На Черкащині та Кіровоградщині.

Після спілкування між учасниками конференції кадети 10-А класу ліцею-інтернату № 23 "КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС" ім. Володимира Великого Тимофій Артамонов і Богдан Кубашевський у супроводі акомпанементу викладача мистецтва Олени Олександрівни Некрасової заспівали пісню «Зозуля», що у 80-ті роки лунала майже у кожному українському подвір'ї.

За нашим заходом з братньої Молдови спостерігали наші друзі - голова громадської асоціації "Кадетське братерство", ветеран війни в Афганістані, випускник Київського СВУ полковник Сергій Федорович Назаренко та поет, автор кількох збірок патріотичних віршів про Велику Вітчизняну та Афганську війни Олександр Постолакі.

На закінчення заходу усі присутні вшанували пам’ять загиблих в Афганістані хвилиною мовчання.

Дякуємо усім, хто взяв участь та допоміг в організації цього заходу:

начальнику Харківської державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус», почесному громадянину м. Харків генерал-майору Олексію Порфировичу Середі;

начальнику Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою лейтенанту Наталії Володимирівні Стогнієнко;

начальнику Закарпатського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Красного Поля полковнику Юрію Михайловичу Захарову;

начальнику Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герою України генерал-майору Ігорю Володимировичу Гордійчуку та майору Ірині Володимирівні Кузнєцовій

Маємо надію, що сучасні хлопці й дівчата, що присвятили своє життя служінню Батьківщині з дитинства, відчули та зрозуміли те, що спонукало кадетів 80-х років до подвигів, атмосферу прагнення до жертовності й чесного виконання військового обов'язку.

... Колись письменник Еріх Марія Ремарк увів у обіг термін "втрачене покоління". Так він називав тих, хто молодим пішов на війну, втратив там товаришів, здоров'я та повернувся з розчаруванням і не зміг знайти себе в мирному житті. Так ось це - точно не про афганців. Тому що війна в Афганістані не була загарбницькою, несправедливою, жорстокою до мирного населення цієї країни. Зараз навіть колишні "душмани" згадують "шураві" добрими словами й підкреслюють, що вони були справжніми героями, достойними супротивниками, які ніколи не вдавалися до військових злочинів.

Ветерани афганської війни - це золотий фонд нашого суспільства й українського війська, і ми щасливі, що маємо можливість наслідувати їхній приклад.

Прочитано 804 раз Последнее изменение Среда, 16 Февраль 2022 17:20