Понедельник, 14 Март 2022 14:22

Кадети захищають рідну землю, як справжні Герої

Як повідомляє на своїй сторінці в соцмережі Facebook почесний президент ВГО "Всеукраїнська асоціація "КАДЕТСЬКА СПІВДРУЖНІСТЬ" полковник запасу Віктор Іванович Яцина, випускники кадетських освітніх закладів демонструють під час російсько-української війни взірцеву мужність та справжній героїзм.

"З великим сумом та болем узнаєш про загиблих Захисників незалежності та територіальної цілісності України, - піше Віктор Іванович.
Висловлюю вдячність начальнику Закарпатського (Мукачівського) ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради Юрію Захарову, який у цей надскладний час організував окремий чат ліцею, на якому віддається шана Загиблим випускникам ліцею (й не тільки свого).
Прийде час й будуть відзначені всі полеглі (й не тільки) Захисники України. Але Юрій старається вже сьогодні надати шану полеглим та підтримати рідних та близьких загиблих Захисників.
Для того щоб не дати загарбнику можливості зловтішатися та паплюжити пам'ять загиблих, узагальнені дані будуть надані після нашої Перемоги.
Але вже зараз Указами Президента України звання Герой України присвоєно:
ЛІТУНУ Андрію Миколайовичу (посмертно) - випускнику Закарпатського (Мукачівського) ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Красного поля Закарпатської обласної ради;
БІЛОКОНЮ Максиму Віталійовичу (посмертно) – випускнику Сумського Державного ліцей-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України".

Вічна пам’ять та Слава загиблим Захисникам України!

Соцмережі КВЛ ім. Івана Богуна повідомляють про присвоєння звання "Герой України" випускнику 2010 року Євгену Петровичу БОВІ:
"Керівництво та весь особовий склад Київського військового ліцею імені Івана Богуна вітають майора Бову Євгенія Петровича (випускника 1 навчальної роти ліцеїстів 2010 року) з Днем народження та нагородженням вищою державною нагородою України - Герой України.
Для ліцеїстів, офіцерів, вчительського та виховательського складу славетного навчального закладу Ви є взірцем безмежної відданості незламній Україні та військовому обов’язку. Своїм прикладом Ви надихаєте вихованців на обрання військової професії, опанувавши яку, вони стануть на варті державних інтересів нашої Батьківщини. Бажаємо Вам міцного здоров’я, благополуччя, надійного родинного щастя, перемоги в війні над російським окупантом.
Слава Україні!"
Нагадаємо, що саме в цій роті навчалися Герой України Андрій Кизило та Герой Радянського Союзу Ігор Плосконос.

Українська Wikipedia повідомляє про Євгенія Петровича Бову наступне:

З 17 вересня по жовтень 2014 року на посаді командира десантно-штурмового взводу зведеної ротної тактичної групи морської піхоти виконував бойові завдання із взяття під контроль та подальшої оборони с. Гранітне Донецької області. Десантно-штурмовий взвод під командуванням Євгенія без втрат захопив пануючу у районі висоту, що дозволило у подальшому успішно відбивати усі спроби ворога захопити Гранітне. Дії Євгенія були оцінені як рішучі та сміливі.

У період з жовтня 2014 року по лютий 2015 року виконував бойові завдання з охорони та оборони смт Талаківка Донецької області. На той час мав військове звання "старший лейтенант". Командував передовим взводним опорним пунктом, який неодноразово зазнавав атак бойовиків. За оцінками командування, у боях виявляв рішучість, мужність та героїзм.

У період з 14 по 17 лютого 2015 року у складі ротної тактичної групи морської піхоти успішно виконав бойове завдання з проведення пошуково-ударних дій у районі населених пунктів Широкине-Лебединське-Піонерське Донецької області. Взвод Євгенія звільнив від бойовиків с. Лебединське, а також розблокував та евакуював підрозділи добровольчих батальйонів «Донбас» та «Східний корпус», що перебували в оточенні.

З січня по вересень 2016 року на чолі десантно-штурмової роти виконував бойові завдання з оборони нп Лебединське Донецької області. З жовтня 2016 року на посаді заступника командира батальйону морської піхоти виконував бойові завдання з оборони с. Широкине Донецької області. Під командуванням Євгенія у зоні відповідальності батальйону було розроблено та створено надійну систему оборони рубежів, що дозволяло успішно відбивати напади противника та мінімізувати втрати серед особового складу та техніки. За оцінками командування, цього вдалося досягти завдяки відмінним професійним знанням та набутому бойовому досвіду офіцера.

20 лютого 2017 року під керівництвом Євгенія було захоплено рубіж, зайнятий противником. Використовуючи дані про противника, офіцер здійснив інженерну розвідку маршруту, що дало змогу своєчасно та безпечно зайняти раніше визначений рубіж. Під час бою зведена рота неодноразово потрапляла під вогонь противника, але завдяки командуванню Євгенія, всі спроби зупинити підрозділ були марними.

29 грудня 2016 року Указом Президента України №578/2016 "Про відзначення державними нагородами України" капітан Бова Євгеній Петрович за особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку нагороджений Орден «За мужність» III ступеню.

30 червня 2017 року, перебуваючи у військовому званні "капітан", був нагороджений Орденом Данила Галицького.

В 2018 році на посаду командира 1-й окремий батальйон морської піхоти (Україна) призначений Євген Бова.

Орден Данила Галицького (30 червня 2017) — за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку та з нагоди Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Орден «За мужність» III ступеню (29 грудня 2016) - за особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку. Указ Президента України №578/2016 "Про відзначення державними нагородами України".

На світлині: Герой України Максим БІЛОКОНЬ.

Прочитано 754 раз Последнее изменение Понедельник, 14 Март 2022 15:05

Галерея изображений